2022. gada pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Slovākijas izlase ar rezultātu 7:1 (2:0, 3:0, 2:1) sagrāva Dānijas valstsvienību, kurai vēl pirms mača bija teicamas izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Dānijas izlase sešās spēlēs spēja izcīnīt 12 punktus, tostarp pārspējot arī Kanādas valstsvienību. Šajā mačā dāņiem vajadzēja kaut vienu punktu, kas dotu vietu ceturtdaļfinālā. Slovākijas izlasei bija nepieciešama uzvara pamatlaikā, turklāt uzvara ar trīs vārtu pārsvaru atņemtu matemātiskās iespējas palikt "aiz svītras".

Spēles 10. minūtē Mihals Kristofs uzvarēja iemetienā un ripu ieguva Tomašs Tatars, kurš ieslidoja labā metiena pozīcijā un ar rikošeta palīdzību izvirzīja vadībā Slovākiju. Savukārt trešdaļas pēdējās 30 sekundēs Slovākijas izlase uz aizsardzības zonas zilās līnijas pārtvēra ripu un metās pretuzbrukumā. Tajā Kristofs piespēlēja Tataram, kurš nonāca viens pats pret Dānijas izlases vārtsargu Sebastianu Dāmu. Pieredzējušais uzbrucējs ar māņkustībām viņu apmānīja un izdarīja precīzu metienu.

Otro trešdaļu Slovākija iesāka vairākumā, kura izskaņā Jurajs Slafkovskis raidīja ripu gar vārtiem, tur Pavols Regenda nocīnījās par ripu un dabūja to pāri Sebastjana Dāma kājsargam. Dānijas izlase nekādi nespēja atrast savu spēli, un slovāki laukumā dominēja.

Otrās trešdaļas laikā precīzs metiens no distances arī Mislavam Rosandičam, bet Slafkovskis pārtvēra ripu un no vārtu priekšas guva piektos vārtus spēlē.

Emocionāli iztukšotā Dānijas izlase 48. minūtē realizēja vairākumu, precīzi metot Joakimam Blikfeldam. Spēles gala rezultātu panāca Simons Ņemecs un Regenda, kuri mača pēdējās divās minūtēs izcēlās ar precīziem metieniem.

Slovākija – Dānija 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Vārtu guvēji
: Tomašs Tatars (10:00 min., 1:0), Tomašs Tatars (19:37 min., 2:0), Pāvols Regenda (21:57 min., 3:0, vair.), Mislavs Rosandičs (32:17 min., 4:0), Jurajs Slafkovskis (38:20 min., 5:0), Simons Ņemecs (58:53 min., 6:1), Pavols Regenda (59:19 min., 7:1) – Joakims Blikfelds (47:43 min., 5:1, vair.)
Metieni pa vārtiem: 37 (9+16+12) – 25 (3+12+10)
Soda minūtes: 8 – 16