Slovākijas hokeja izlase pirmdien 2021. gada pasaules čempionāta A apakšgrupas spēlē pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu, izvirzoties vadībā grupā.

Slovākijas hokeja izlase Olimpiskajā sporta centrā notikušajā mačā uzvarēja ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:1, 2:0).

Mača pirmajā periodā abas komandas izpildīja daudz metienu (KOK komanda – 12, Slovākijas izlase – 11), bet bīstamāki uzbrukumi padevās slovākiem. Vienā no epizodēm uz ledus nokrita vārtsargs Aleksandrs Samonovs, kuram saspringtā epizodē bija jātver tuvs Mihala Krištofa metiens.

Otrā trešdaļa iesākās KOK vienības zīmē, krieviem brīžiem iespiežot pretiniekus savā zonā. Tomēr pirmie vārtus guva slovāki, kuri ripu vispirms nogādāja dažus centimetrus no vārtu līnijas, bet uzbrukumu ar precīzu plaukstas metienu noslēdza 21 gadu vecais čempionāta debitants Milošs Kelemans.

Taču tūlīt pat KOK komanda vairākumā rezultātu izlīdzināja. Metienu izpildīja Sergejs Tolčinskis, bet ripa pa ceļam uz vārtiem skāra Aleksandra Barabanova slidu. Soģiem vārtu guvumu gan apstrīdēja vārtsargs Jūliuss Hudāčeks, kurš norādīja, ka KOK hokejisti neilgi pirms precīzā raidījuma izpildījuši piespēli ar roku.

Krievijas hokejisti iniciatīvu saglabāja pēdējās 20 minūtēs, tomēr Slovākijas izlases organizētā aizsardzība neļāva krieviem tikt pie daudz metieniem. Turklāt slovāki sagaidīja negaidītu vairākumu un sešas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Martina Gernata metiena izvirzījās vadībā.

KOK komanda centās situāciju labot, nomainot Aleksandru Samonovu pret sesto laukuma spēlētāju, bet uzreiz dabūja ripu savos vārtos. Pēdējo vārdu spēlē teica komandas kapteinis un bijušais Rīgas "Dinamo" hokejists Mareks Djaloga.

Slovākijas izlase pēc šī panākuma ar deviņiem punktiem trijās spēlēs ieņem pirmo vietu A apakšgrupā, bet pa sešiem punktiem ir KOK komandai un Šveices izlasei, kura pagaidām vēl aizvadījusi tikai divas spēles.

$duelID=1341;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>