Somijai iekļūšanai pusfinālā pietiek ar vieniem vārtiem pret Čehiju

2019. gada pasaules čempioni hokejā Somijas valstsvienība ceturtdien "Arēnā Rīga" pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pārspēja Čehijas valstsvienību, iekļūstot pusfinālā.

Somijas izlases labā spēles 33. minūtē vienīgos vārtus guva Jere Inala, kurš bija pirmais pie Čehijas izlases vārtsarga Simona Hrubeca atvairītās ripas un ar ātru metienu raidīja to vārtos. Somijas hokejisti visa mača garumā aizsardzībā spēlēja ļoti disciplinēti, tikai retu reizi ļaujot čehiem izveidot labu vārtu gūšanas iespēju.

Somijas izlases vārtsargs Jusi Olkinura atvairīja visus 28 Čehijas valstsvienības metienus, bet pa Hrubeca vārtiem tika izdarīti 24 metieni.

Līdz ar to Somija turpina cīņu par 2019. gadā izcīnītā titula aizstāvēšanu. Pērn pasaules čempionāts nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ, tāpēc somi joprojām ir aktuālie čempioni.

Pusfinālā Somijas hokejisti spēkosies ar Vācijas valstsvienību, kas pēcspēles metienu sērijā pārspēja Šveices izlasi.

Somija – Čehija 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).
Vārtu guvēji: Jere Inala (32:55 min., 1:0) – -
Metieni pa vārtiem: 24 (10+11+3) – 28 (8+10+10)
Soda minūtes: 12 – 2