Somijas brīnumbērns nokārto uzvaru pret Kanādu

Vienā no divām piektdienas 2019. gada pasaules čempionāta hokejā atklāšanas spēlēm uzvaru 3:1 (1:1, 0:0, 2:0) izcīnīja Somijas izlase, kas, pateicoties diviem Kāpo Kakko vārtiem, pārspēja Kanādas valstsvienību.

Spēles rezultātu atklāja un čempionāta pirmos vārtus guva 18 gadus vecais Kāpo Kakko, kurš skaisti izslidoja starp diviem kanādiešu aizsargiem, lai vienatnē izrēķinātos ar vārtsargu Metu Mureju.

Kanāda gan minūti vēlāk izlīdzināja rezultātu, kad tā diezgan ātri izmantoja skaitlisko vairākumu, Džonatanam Marčeso triecot "naglu" tuvējā vārtu stūrī.

Spēle aizritēja, abām komandām brīžiem pieļaujot rupjas kļūdas savā zonā, taču izteikts pārsvars nebija ne somiem, ne kanādiešiem. Par spēles galveno pavērsienu kļuva divu minūšu noraidījums trešā perioda sākumā, kuru Somijas izlase realizēja pēc nieka sešām sekundēm.

Ziemeļamerikāņiem pamatlaika pēdējā minūtē bija izcila iespēja izraut pagarinājumu, taču Entonijs Manta neizmantoja somu kļūdu un nespēja vienatnē pārspēt Kevinu Lankinenu. Brīžus vēlāk otrā laukuma pusē aizbēdzis bija 2019. gada pasaules čempions hokejā U-19 vecuma grupā, Kāpo Kakko, kurš guva spēles otros vārtus un nodrošināja Somijas izlases uzvaru.

Somija - Kanāda 3:1
Vārtu guvēji: Kāpo Kakko (6:47 min.), Arttu Ilomaki (42:36 min., vair.), Kāpo Kakko (59:26 min.) - Džonatans Marčeso (8:03 min., vair.)
Soda minūtes: 2 - 4
Metieni pa vārtiem: 27 (11+3+13) - 21 (6+9+6)