Somijas hokeja izlase PČ ievadā notur pārsvaru pār ASV

Somijas hokeja izlase sestdien 2021. gada pasaules čempionāta hokejā B apakšgrupas spēles izskaņā noturēja pārsvaru pār ASV valstsvienību.

Somijas izlase spēlē triumfēja ar rezultātu 2:1 (0:0, 2:1, 0:0). Abām komandām šis bija pirmais mačs čempionātā.

Neskatoties uz zemo rezultativitāti, abas komandas demonstrēja atklātu un skaistām epizodēm bagātu spēli. Tomēr pirmie vārti tika gūti vien 27. minūtē, kad Ate Ohtamā izpildīja spēcīgu plaukstas metienu, ripai pēc rikošeta nonākot Kala Pītersena sargātajos vārtos.

Pāris izcilas iespējas tūlīt pat neizmantoja amerikāņi, ar kuru mēģinājumiem galā tika Jusi Olkinuora, tostarp apturot arī Konora Garlanda izgājienu. Savukārt 36. minūtē neveiksmīgi vārtos nospēlēja Pītersens, kuru, veiksmīgi pabakstot ripu, pārspēja Īro Pakarinens.

ASV gan spēja vienus vārtus atspēlēt, otrās trešdaļas izskaņā ļoti meistarīgi nospēlējot Džeisonam Robertsonam, kurš ar nūju apturēja lidojošu ripu, bet tad to raidīja starp Olkinuoras kājsargiem.

Amerikāņi pēdējās 20 minūtēs spēja sagrābt iniciatīvu, kā arī trešdaļas gaitā izpildīja 14 metienus. Tomēr uzdevumu augstumos bija gan Somijas izlases aizsardzība, gan Olkinuora, nepieļaujot vēl vienu vārtu guvumu.

Somijas izlase svētdien tiksies ar Kazahstānas valstsvienību, kurai sestdienas vakarā vēl jāspēkojas ar Latvijas izlasi. Savukārt amerikāņiem svētdienas vakarā paredzēts prinicpiāls duelis pret Kanādas hokeja izlasi.

17

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.

Hokejs, pasaules čempionāts, 22. maijs
Lielbritānija – KOK 1:7 (1:4, 0:1, 0:2). Spēle noslēgusies.Vārtu guvēji: Liams Kirks (18:46 min., 1:4, vair.) – Antons Burdasovs (5:53 min., 0:1, vair,), Mihails Grigorenko (7:19 min., 0:2, maz.), Antons Burdasovs (9:21 min., 0:3), Sergejs Tolčinskis (10:51 min., 0:4), Pāvels Karnauhovs (30:08 min., 1:5), Andrejs Kuzmenko (49:59 min., 1:6), Antons Slepiševs (53:04 min., 1:7).Metieni pa vārtiem: 11 (5+3+3) – 42 (15+18+9)Soda minūtes: 12 – 8
Somija – ASV 2:1 (0:0, 2:1, 0:0). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: Ate Ohtamā (26:54 min.), Īro Pakarinens (35:41 min.) – Džeisons Robertsons (38:01 min., vair.)Soda minūtes: 4 – 2Metieni pa vārtiem: 29 (10+14+5) – 30 (8+8+14)
22. maijs, spēļu kalendārs12:15 Dānija - Zviedrija 4:312:15 Norvēģija - Vācija 1:516:15 Lielbritānija - KOK 1:716:15 Somija - ASV 2:120:15 Čehija - Šveice20:15 Latvija - Kazahstāna
Šo teksta tiešraidi noslēdzam. Latvijas izlasei ierasti varēs sekot līdzi tai speciāli veltītajā teksta tiešraidē.
Somija – ASV 2:1. Spēle noslēgusiesAmerikāņi, spēlējot sešatā, pārsvarā laiku patērēja, cīnoties gar apmalēm. Dažas sekundes pirms spēles beigām amerikāņi tika līdz vārtu priekšai, tomēr Somijas izlase novērsa briesmas.
ASV izlase iespiedusi pretiniekus savā laukuma zonā. Garlanda metiens ir neprecīzs. Pie citām iespējām amerikāņiem nesanāk tikt. Tikai pusminūte palikusi.
Lielbritānija – KOK 1:7 (1:4, 0:1, 0:2). Spēle noslēgusies.
Amerikāņi nomaina Pītersenu pret sesto laukuma spēlētāju. Pusotra minūte pamatlaikā.
Spiediens tikai pieaug. Bīstamu metienu sērija noslēdzas ar Teidža Tompsona solo gājienu. Olkinuora efektīgi tver ripu savā ķērājcimdā. Pamatlaikā mazāk nekā trīs minūtes.
ASV izlase vērpj virpuļus Somijas izlases zonā, bet somi varonīgi aizstāvas, neļaujot amerikāņiem tikt labās metienu pozīcijās. Pamatlaika vēl piecas minūtes.
53:04 min. Lielbritānija - KOK 1:7Antons Slepiševs saņēma ripu no aizvārtes, bet viņa pirmo metienu aizsargs bloķēja. Viņam gan uzreiz izdevās izdarīt vēl vienu metienu, un ripa ielidoja vārtos gar pašu tuvējo vārtu stabu.
Uzreiz pēc iemetiena Robertsons uzmet "cilpu" zilās līnijas virzienā, ātri atkal atgriežoties vārtu tuvumā. Kolēģi viņam arī nogādā ripu, bet Olkinuora atsit viņa spēcīgo metienu. Iespējams, labākā ASV izlases iespēja panākt 2:2. Pamatlaikā vēl 6:40 minūtes.
Nu jau Pītersenam jāglābj! Ripa no aizvārtes nonāk pie Antillas, kura izpildīto metienu vārtsargam jāatsit, krītot uz ledus.
Jere Innala no sava laukuma gala aizzogas līdz ASV vārtiem. Pēdējā brīdī gan ASV izlases aizsargs pagūst pielikt nūju viņa raidītajai ripai, kas spurdz pāri vārtiem. Bīstamākais moments šajā periodā! ASV joprojām vairāk kontrolē ripu, bet līdz neizšķirtam bijis tālu.
49:59 min. Lielbritānija – KOK 1:6Tolčinskis atgriezās laukumā no noraidīto soliņa, un KOK komanda sagrieza "virpuli" Lielbritānijas aizsardzībās zonā. Noslēgumā Andrejs Kuzmenko izdarīja lielisku metienu.
48:33 min. Noraidījums Lielbritānijas izlasē. Perlini nopelnīja diezgan apšaubāmu sodu.
47:49 min. Noraidījums KOK komandā. Briti izspēlēja labu uzbrukumu, un Lahovičs nonāca labā metiena pozīcijā. Tomēr Provorovs paspēja kritienā nobloķēt metienu, kam bija liela iespēja lidot brīvajā vārtu pusē. Brīdi vēlāk Tolčinskis tika noraidīts.
Pirmās septiņas perioda minūtes pārāka bijusi ASV izlase. Ļoti bīstams metiens gan vēl nav bijis.
Pēc izturētā mazākuma Zubs draudīgi uzmeta pa britu vārtiem. Līdz mača beigām vēl 15 minūtes. Interesanti, vai KOK ieslēgs apgriezienus, lai samestu vēl pāris vārtus?
Arī šajā mazākumā krieviem bija iespēja sodīt pretiniekus par ripas pazaudēšanu, taču izgājienu šoreiz apturēja vārtsargs.
Enerģiski periodu uzsāk ASV hokejisti, kuri izpildījuši jau vairākus plaukstas metienus. Skaidrs, ka viņiem jācenšas sagrābt iniciatīva, kura otrajā trešdaļā piederēja somiem.
40:40min. Noraidījums KOK komandā. Kirks lauzās vārtiem, bet Voronkovs, cenšoties izsist ripu, klupināja britu.
Lielbritānija – KOK 1:5. Sācies 3. periods.
Somija – ASV 2:1. Sācies trešais periods!
Lielbritānija – KOK 1:5. Noslēdzies 2. periods.
Somija – ASV 2:1. Noslēdzies otrais periods.
38:01 min. Somija – ASV 2:1. ASV gūst pirmos vārtus turnīrā Somi mazākumā iekrīt uz pretuzbrukumu. Robertsons ar spēcīgu metienu raida ripu cauri Olkinuoras kājsargiem. Izcilu piespēli laukuma garumā uzbrucējam atdeva Kristians Volanins. Taču to vajadzēja arī prast apstrādāt, Robertsonam efektīvi apturot pa gaisu lidojušo ripu.
36:04 min. ASV izlase spēlēs vairākumā Somi uzreiz pēc vārtu gūšanas paliek mazākumā. Par klupināšanu sodīts Ville Poka.
KOK hokejisti vairs nespēlē tādā intensitātē. Briti pēdējās minūtēs darbojas ar ripu, bet neko saturīgu uzbrukumā neizveido.
35:41 min. Somija – ASV 2:0Neveiksmīga epizode Pītersena izpildījumā. Vārtsargs vispirms nespēj "noslaucīt" ripu no vārtu priekšas, Īro Pakarinenam tiekot pie ripas. Pēc soma metiena Pītersens ripu nejauši iestumj savos vārtos.
Kas par iespēju Konoram Garlandam! Ripa pateicīgi atlec, lai uzbrucējs lepnā vientulībā jau no viduszonas uzsāktu slidojumu pretī Olkinuoram. Garlands ar māņkustību piespiež somam krist uz ledus, bet vārtsargam pieder pēdējais vārds – soms ar kājsargu pārceļ ripu pāri pārliktnim.
ASV izlasei vairākums nesanāk ne tuvu tik draudīgs, cik tas pāris minūtes iepriekš bija Somijas hokejistiem.
31:28 min. ASV izlase spēlēs vairākumā Rezultāts gandrīz kļūst 1:1. No aizvārtes vārtu priekšā izlien Blakvels, kurš netiek pie atlēkušās ripas, bet cīņā nogāž Olkinuoru. Kevinam Labankam ar tālu izstieptu nūju ir iespēja iebakstīt ripu vārtos, bet uzbrucējam mazliet, mazliet pietrūkst. Tiesa, par sadursmi tiek sodīts Antila, kurš uzstūma Blakvelu virsū savam vārtsargam.
30:08 min. Lielbritānija - KOK 1:5Pāvels Karnauhovs ieguva ripu no Ņikitas Zadorova un ļoti viegli tika garām aizsargam, bet noslēgumā apspēlēja arī Lielbritānijas izlases vārtsargu.
Tēmu Turunens vairākuma izskaņā izslido starp diviem amerikāņiem, bet ripu met tieši virsū Pītersenam. Labas divas minūtes vairākumā padevās somiem, bet bez vārtu guvuma.
Pēc Grigorenko metiena ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Arī turpinājumā KOK hokejisti ļoti rotaļīgi spēlējās ar britu mazākuma brigādi.
27:01 min. Vēl viens noraidījums Lielbritānijai. Deivīss sodīts par spēles laika vilcināšanu, izmetot ripu ārpus laukuma.
28:30 min. Somijas izlase spēlēs vairākumāSodīts aizsargs Mats Rojs. Lai gan komandas nav vairījušas piekopt fizisku spēli, šis ir tikai pirmais pārkāpums mačā.
Vairākumā krievi daudz uzbruka uz Lielbritānijas vārtiem un reizi norībināja vārtu pārliktni.
26:54 min. Somija – ASV 1:0. Vārti!Un vārti nobriest! Ohtamā, neapturot ripu pēc piespēles, uzreiz izpilda spēcīgu plaukstas metienu. To cenšas bloķēt Boils, bet ripa ne tikai salauž viņa nūju, bet arī maina lidojuma virzienu. Pītersens uz to vairs nespēj noreaģēt.
24:28 min. Noraidījums Lielbritānijas izlasē. Lielbritānijas un KOK komandu duelis turpinājās diezgan mierīgi. Abas komandas izdarīja metienus pa vārtiem. Tad Huks tika noraidīts par pretinieka nūjas turēšanu
Iniciatīvu sagrābusi Somijas izlase. Pirmās sešas otrā perioda minūtes somi bijuši pārāki. Šķiet, ka briest vārti...
Varētu padomāt, ka pārtraukuma nav nemaz bijis. No pirmajām sekundēm abas komandas turpina piekopt atklātu hokeju. Vairākus spēcīgus metienus izpilda somi, bet tie lido garām vārtiem. Neprecīzs "šāviens" padevās arī bijušajam "dinamietim" Tonijam Sundam.
Lielbritānija – KOK 1:4. Sācies 2. periods.
Somija – ASV 0:0. Sācies otrais periods!
Lielbritānija – KOK 1:4. Noslēdzies 1. periods.
Somija – ASV 0:0. Noslēgusies pirmā trešdaļa.Perioda pēdējās minūtēs ripu vairāk kontrolēja Somijas izlase. Sagaidāma sīva cīņa visas 60 minūtes.
18:46 min. Lielbritānija - KOK 1:4Lielbritānijas hokejisti pa labo malu iegāja uzbrukuma zonā, Roberts Douds piespēlēja Liamam Kirkam, kurš meta precīzi un pārspēja Ivanu Bočarovu.
17:20 min. Noraidījums KOK komandā. Zubs neuzmanīgi nospēlēja ar nūju, klupināja pretinieku un devās vienatnē pasēdēt uz soliņa.
Labas pozīcijas ASV izlases zonā ieņem Somijas valstsvienības trešās un ceturtās maiņas "mikslis". Pītersenam un viņa aizsargiem nākas tikt galā ar pāris metieniem īsā laika sprīdī.
14:28 min. Vēl viens noraidījums Lielbritānijai. Kirks turēja pretinieku ar nūju jeb "ķeksēja"
Metienu skaits ir līdzīgs, bet draudīgāki joprojām ir ASV izlases uzbrukumi. Spēcīgs metiens padodas Matam Heliksonam, bet atskan tiesneša svilpe, jo Braiens Boils neatļauti traucēja Olkinuoram. Nebūtu šīs svilpes, būtu sekojis kāds bīstams, atkārtots metiens.
11:59 min. Noraidījums Lielbritānijas izlasē. Huks sodīts par pretinieka nūjas turēšanu.
10:51 min. Lielbritānija – KOK 0:4.Aleksandrs Barabanovs ar tālu piespēli izvirzīja Sergeju Tolčinski izgājienā pret vārtsargu, un šo iespēju KHL Gagarina kausa izslēgšanas spēļu vērtīgākais spēlētājs izmantoja.
9:21 min. Lielbritānija – KOK 0:3Andrejs Kuzmenko devās uzbrukumā, apspēlēja aizsargu un pats nonāca labā metiena pozīcijā. Viņš tomēr nolēma piespēlēt Antonam Burdasovam, kurš, neapturot ripu, meta tukšajā vārtu stūrī.
Jusi Olkinuora apstādina arī "trīs pret divi" ātro uzbrukumu! Soms šoreiz atsit Raiena Donato metienu.
7:19 min. Lielbritānija - KOK 0:2Mazākumā Voronkovs pārtvēra ripu Lielbritānijas zonā, piespēlēja to Mihailam Grigorenko, un viņš otro reizi pārspēja vārtsargu Džeksonu Vistlu.
Ripa pēc Ērika Robinsona metiena skar stabu. Neitrāliem līdzjutējiem ļoti baudāms spēles ievads.
6:23 min. Noraidījums KOK komandā. Emīls Gaļimovs noraidīts par turēšanu ar nūju.
Kals Pītersens tieši vārtu priekšā atsit pa viņa vārtiem raidītu ripu. Pie tās tiek Hanness Bjorinens, bet soms iespēju iznieko, pēc tam arī ielidojot vārtos.
5:53 min. Lielbritānija - KOK 0:1Ar precīzām piespēlēm KOK hokejisti saraustīja Lielbritānijas aizsardzību, un Antons Burdasovs no diezgan asa leņķa raidīja ripu vārtos. Viņš otro reizi turnīrā gūst vārtus vairākumā.
4:09 min. Noraidījums Lielbritānijas izlasē. Par pretinieka turēšanu ar rokām noraidīts Deivids Filips.
Spēle sākusies ar ļoti atklātu hokeju. ASV hokejistiem bijušas pāris ļoti labas iespējas, bet nav padevusies uzbrukuma izskaņa.
Briti spēles iesākumā darbojās diezgan aktīvi un spēja ilgstoši "ieķerties" krievu aizsardzības zonā.
Lielbritānija – KOK 0:0. Spēle sākusies
Somija – ASV 0:0. Spēle sākusies!
Savukārt ASV izlasi var daļēji pielīdzināt kanādiešiem. Amerikāņi pirms čempionāta nav aizvadījuši kopā nevienu pārbaudes spēli. Tās sastāvā NHL hokejistus papildina studenti un arī Eiropā spēlējoši hokejisti. Pirmajā maiņā spēlēs uzbrucējs Džeisons Robertsons, kurš šosezon izcēlās Dalasas "Stars" rindās. Tikai pirmo reizi čempionātā spēlēs pieredzējušais Braiens Boils, bet tai arī šoreiz nav atteicis 34 gadus vecais Džastins Abdelkaders.
Lielbritānijas un KOK komandu sastāvi spēlei:
Rīgā gan ieradies tikai viens NHL spēlējošs soms – "Kings" aizsargs Olli Mēte. Komandu pamatā veido KHL un Somijas līgas hokejisti. Protams, ka meistarsacīkstes garām nav laidis kapteinis Marko Antilla no "Jokerit". Latvijas līdzjutējiem labi zināms varētu būt arī Omskas "Avangard" viens no līderiem Olivers Kaski.
Čempionātā dalību šodien uzsāks Somijas un ASV izlases, kuras kopā ar Latvijas hokejistiem cīnās B apakšgrupā.
Teksta tiešraidi turpināsim ar spēlēm pulksten 16:15, kad Lielbritānija uzsāks turnīru pret KOK komandu, bet Somija mačosies ar ASV.
Dānija - Zviedrija 4:3 (0:0, 3:2, 1:1) Vārtu guvēji: Niklass Jensens (30:40 min., 1:1), Niklass Jensens (37:33 min., 2:2), Emīls Kristensens (38:09 min., 3:2), Niklass Jensens (48:22 min., 4:2, vair.)- Karls Klingbergs (22:06 min., 0:1), Henriks Temerness (35:09 min. 1:2), Karls Klingbergs (50:56 min., 4:3)Metieni pa vārtiem: 22 (7+6+9) - 23(3+9+11)Soda minūtes: 2 - 8
Norvēģija - Vācija 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)Vārtu guvēji: Emīls Lilebergs (36:21 min.) - - Matiass Plahta (19:44 min.), Leons Gavanke (23:19 min., vair.), Leonhards Pfoderls (26:04 min.), Lukass Reihels (30:35 min.), Līns Bergmans (44:41 min.)Metieni pa vārtiem: 25 - 26Soda minūtes: 16 - 4
Dānija - Zviedrija 4:3. Spēle noslēgusiesDānija pirmo reizi pasaules čempionātos pieveic Zviedriju
Norvēģija - Vācija 1:5. Spēle noslēgusies
Dānija pagaidām labi tiek galā ar zviedru izmisīgajiem centieniem gūt vārtus.  Divas minūtes līdz pamatlaika beigām. Zviedrija maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.
Dānijas hokejisti izturēja pretinieku ofensīvu, bet tad paši spēja pieturēt ripu un likt zviedriem spēlēt aizsardzībā.
50:56 min. Dānija - Zviedrija 4:3. Dānijas izlasei neizdevās izkļūt no savas aizsardzības zonas, un zviedri to izmantoja. Pēc ātrām piespēlēm Karls Klingbergs izdarīja precīzu metienu Sebastjana Dāma sargātajos vārtos.
48:22 min. Dānija - Zviedrija 4:2Niklass Jensens vairākumā ar metienu tuvējā vārtu stūrī gūst savus trešos vārtus un palielina Dānijas pārsvaru! Tuvojas vēl viena sensācija.
47:20 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Pērs Lindholms noraidīts par klupināšanu.
44:41 min. Norvēģija - Vācija 1:5Norvēģi neizmantoja vairākumu, tad turpināja uzbrukumus, bet sekoja Vācijas pretuzbrukums - Bergmans ieslidoja zonā un ar plaukstas metienu raida ripu tuvējā stūrī.https://twitter.com/IIHFHockey/status/1396059676823855113
Zviedrijas izlases uzbrukumā Rasmusens izdarīja metienu, bet ripa trāpīja pa vārtu pamatni. Trešās trešdaļas pirmajās piecās minūtēs Zviedrijai uzbrukumi īsti nevedas.
Pēc laba momenta Dānijai, kad vārtu guvumam tuvu bija Bau, savainojumu guva Nikolass Jensens (nejaukt ar vārtu guvēju Niklasu Jensenu), kurš devās uz ģērbtuvēm.
Norvēģija - Vācija 1:4. Sākas 3. periods
Dānija - Zviedrija 3:2. Sācies 3. periods
Norvēģija - Vācija 1:4. Noslēdzies 2. periods
Dānija - Zviedrija 3:2. Noslēdzies 2. periods
39:28 min. Vācijai mazākumsNorvēģija perioda izskaņā gūst iespēju samazināt starpību un saasināt cīņu mačā.
36:21 min. Norvēģija - Vācija 1:4Norvēģu pieredzejušākais uzbrucējs Matiss Olimbs uzbrukuma zonā strauji nobremzēja un teicami raidīja plaukstas metienu vārtos. Vēlāk gan video atkārtujumā redzams, ka nedaudz ripas lidojumu mainījis Emīls Lilebergs.
38:09 min. Dānija - Zviedrija 3:2Dānija guva vēl vienus vārtus formātā četri pret četri. Niklass Jensens pie laukuma apmales uzņēma spēka paņēmienu un saglabāja ripu. Tam sekoja piespēle uz uzbrukuma zonas vidu, kur ripu ieguva Emīls Kristensens, un viņš vēlreiz pārspēja Viktoru Fāstu.
37:33 min. Dānija - Zviedrija 2:2.Pēc abpusējā noraidījuma komandas spēlēja četri pret četri. Dānija darbojās uzbrukuma zonā un noķēra pretiniekus uz pozicionālu kļūdu. Mikels Bedekers vārtu priekšā atrada Niklasu Jensenu, kurš apstrādāja ripu un izlīdzināja rezultātu ar precīzu metienu.
35:09 min. Dānija - Zviedrija 1:2.Zviedri uzbrukuma zonā uzvarēja divcīņu aiz vārtiem un ātri izspēlēja uzbrukumu, kura noslēgumā tālu un precīzu metienu izdarīja Heriks Temerness.
Norvēģija - Vācija 0:4Norvēģi rupji kļūdījās uzbrukumā pie zilās līnijas un to izmanto Lukass Reihels, kurš izgājienā skaisti gūst vārtus
30:40 min. Dānija - Zviedrija 1:1Vienā retajiem Dānijas izlases uzbrukumiem Niklass Jensens ļoti veikli pamainīja ripas lidojuma virzienu pēc Juliana Jakobsena metiena, izlīdzinot rezultātu.
26:04 min. Norvēģija - Vācija 0:3Norvēģiem nesanāk uzbrukums, Vācija vidus zonā pārtver piespēli, seko ātra saspēle un teicams vārtu guvums!
Dānijas hokejistiem otrajā periodā tikai epizodiski izdodas tikt ārā no savas aizsardzības zonas. Uz Sebastjana Dāma sargātajiem vārtiem spiediens tikai pieaug.
Norvēģija - VācijaVācijas izlases hokejists Eizenšmids saņem triecienu ar plecu pa galvu laukuma vidū un saļimst uz ledus. Tiesnešis epizodi neredzēja, tāpēc neseko noraidījums, bet video atkārtojumā redzams - sāpīgs sitiens ar plecu pa žokli.
23:19 min. Norvēģija - Vācija 0:2 Vācija ātri realizē vairākumu. Spēcīgs Gavankes šķēliens no zilās līnijas kreisajā pusē vārtsargam neērtā augstumā un gols! https://twitter.com/IIHFHockey/status/1396046049719078913
22:06 min. Dānija - Zviedrija 0:1Zviedrijas hokejisti otrā perioda ievadā darbojās pa uzbrukuma zonu, un aktīvs laukumā bija Adrians Kempe. Viņš no labas pozīcijas meta garām. Tad mirkli vēlāk Dānijas izlases spēlētājs Nikolajs Mejers rupji kļūdījās, izdarot piespēli gar saviem vārtiem, un Karls Klingbergs šādu dāvanu izmantoja, raidot ripu vārtos.
22:52 min. Norvēģijai mazākumsLilebergs saņem 2_10 sodu par sitienu galvas/ kakla rajonā
Norvēģija - Vācija 0:1. Sākas 2. periods
Dānija - Zviedrija 0:0. Sācies 2. periods
Norvēģija - Vācija 0:1. Noslēdzies 1. periods
Dānija - Zviedrija 0:0. Noslēdzies 1. periods
13:11 min. Norvēģijai noraidījumsNorvēģiem vairākums nebija ilgi. Kristiansens bīstami nospēlēja ar augsti paceltu nūju, ko manīja tiesnesis.
12:38 min. Vācijai mazākumsVācijai vairākumā nekas īsti nesanāca. Pēc tam Vācija pārņēma iniciatīvu, tomēr tad nopelna noraidījumu
Pateicoties vairākumiem Dānija izdarījusi vairāk metienus pa vārtiem. Vienādos sastāvos Zviedrijas hokejisti labāk spēlē ar ripu un darbojas pa uzbrukuma zonu, taču dāņi veiksmīgi ripu aizvirza prom no vārtu priekšas.
10:27 min. Vēl viens noraidījums Zviedrijai.Diezgan muļķīgā situācijā Lundkvists izdarīja sitienu ar nūju,  vēlreiz atstājot Zviedriju mazākumā.
8:08 min. Norvēģijai mazākumsMartins Rojmark nosēlēja nedroši, izmetot ripu ārpus laukuma. Tā ir laika vilcināšana.Spēli daudz labāk iesāka norvēģi, bet tagad viņiem divas minūtes mazākumā.
Dānijas izlasei vairākumā labākais moments bija Olsenam, kurš vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu, taču Zviedrijas vārtos Viktors Fāsts nospēlēja precīzi un neļāva pretiniekiem gūt vārtus.
5:35 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Zviedrijas hokejisti pārliecinoši pārņēmuši spēles kontroli un pirmajās piecās minūtēs izdarīja spiedienu uz Dānijas izlases vārtiem, taču līdz vārtiem lidoja tikai divi metieni. Tad Zviedrijas spēlētājs Klingbergs tika noraidīts par bloķēšanu.
Paralēli rīta spēlēm, hokeja čempionāta speciālajā sadaļā var apskatīties vakardienas spēļu labākos momentus. Protams, arī Latvijas izlases sensacionālās uzvaras skaistākos momentus.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/video/video-latvijas-hokejisti-soke-kanadu.d?id=53221835
Pēc nospēlētas vienas minūtes Zviedrijas hokejisti apsteidza pretiniekus, un Kempe izgāja pret Sebastjana Dāma sargātajiem vārtiem, taču izdarītais metiens trāpīja pa vārtu stabu.
Norvēģija - Vācija. Spēle sākusiesAtgādināsim, ka šī ir Latvijas grupas spēle un šie ir Latvijas nākamie pretinieki. Ar Vācijas hokejistiem Latvija tiksies apakšgrupas turnīra pēdējā spēlē.
Dānija - Zviedrija 0:0. Spēle sākusies.
Latvijas fani vakar līksmoja un, ievērojot distancēšanos, sumināja Latvijas izlasi, kā arī tradicionāli nolika ziedus pie zaudētājvalsts vēstniecības. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/hokeja-fanu-tradicija-latvijas-lidzjuteji-noliek-ziedus-pie-kanadas-vestniecibas.d?id=53221751
Aicinām līdzjutējus izteikt savu atbalstu Latvijas izlases hokejistiem. Izvēlies savu simpātiju mūsu komandā!https://www.delfi.lv/sports/hokeja-izlases-simpatijas-balsojums/
Esiet sveicināti, hokeja līdzjutēji. Portāla "Delfi" sporta ziņu nodaļas komanda turpina teksta tiešraides par 2021. gada pasaules čempionātu Rīgā. Šodien sešas spēles, bet centrālā, protams, būs vakarā - Latvija tiksies ar Kazahstānu.https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/kalendars-rezultati/