Somijas hokeja izlase sestdien 2021. gada pasaules čempionāta hokejā B apakšgrupas spēles izskaņā noturēja pārsvaru pār ASV valstsvienību.

Somijas izlase spēlē triumfēja ar rezultātu 2:1 (0:0, 2:1, 0:0). Abām komandām šis bija pirmais mačs čempionātā.

Neskatoties uz zemo rezultativitāti, abas komandas demonstrēja atklātu un skaistām epizodēm bagātu spēli. Tomēr pirmie vārti tika gūti vien 27. minūtē, kad Ate Ohtamā izpildīja spēcīgu plaukstas metienu, ripai pēc rikošeta nonākot Kala Pītersena sargātajos vārtos.

Pāris izcilas iespējas tūlīt pat neizmantoja amerikāņi, ar kuru mēģinājumiem galā tika Jusi Olkinuora, tostarp apturot arī Konora Garlanda izgājienu. Savukārt 36. minūtē neveiksmīgi vārtos nospēlēja Pītersens, kuru, veiksmīgi pabakstot ripu, pārspēja Īro Pakarinens.

ASV gan spēja vienus vārtus atspēlēt, otrās trešdaļas izskaņā ļoti meistarīgi nospēlējot Džeisonam Robertsonam, kurš ar nūju apturēja lidojošu ripu, bet tad to raidīja starp Olkinuoras kājsargiem.

Amerikāņi pēdējās 20 minūtēs spēja sagrābt iniciatīvu, kā arī trešdaļas gaitā izpildīja 14 metienus. Tomēr uzdevumu augstumos bija gan Somijas izlases aizsardzība, gan Olkinuora, nepieļaujot vēl vienu vārtu guvumu.

Somijas izlase svētdien tiksies ar Kazahstānas valstsvienību, kurai sestdienas vakarā vēl jāspēkojas ar Latvijas izlasi. Savukārt amerikāņiem svētdienas vakarā paredzēts prinicpiāls duelis pret Kanādas hokeja izlasi.

$duelID=1319;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētāku mača notikumu aprakstu.