2019. gada pasaules čempione hokejā Somijas valstsvienība sestdien priekšlaicīgi garantēja sev vietu Rīgā notiekošā turnīra ceturtdaļfinālā.

B apakšgrupas mačā "Arēnā Rīga" Somija ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) pārspēja Vācijas valstsvienību, izcīnot savu 13. punktu piecās spēlēs.

Spēles septītajā minūtē Somijas izlasei bija nepieciešamas tikai astoņas sekundes, lai realizētu vairākumu. Antons Lundels saņēma diagonālu piespēli un uzreiz trieca ripu vārtos, izvirzot savu komandu vadībā. Mača turpinājumā laukumā pārsvars bija Somijai, bet Vācijas ļoti pašaizliedzīgi spēlēja aizsardzībā.

Otrajā periodā Vācijas izlase astoņas minūtes netika pie metieniem pa vārtiem, bet tad vāciešiem izdevās pretuzbrukums, kurā Korbinjans Holcers izdarīja metienu pa vārtiem. Somijas izlases vārtsargs Jusi Olkinura pieļāva rupju kļūdu un ripu ielaida vārtos.

Savukārt trešajā trešdaļā Somijas izlase izturēja skaitlisko mazākumu, un pēc atgriešanās laukumā Īro Pakarainens pie laukuma malas izcīnīja ripu. Lundels pa labo malu devās uzbrukumā un piespēlēja garām diviem aizsargiem Artu Rutsalainenam, kurš skaisti raidīja ripu vārtos. Pamatlaika izskaņā Vācija ar bīstamiem uzbrukumiem centās rezultātu izlīdzināt, taču tas neizdevās.

Somijas un Vācijas valstsvienības ir Latvijas izlases nākamās pretinieces pasaules čempionātā.

Vācija – Somija 1:2 (0:1, 1:1, 0:1). Spēle noslēgusies
Vārtu guvēji: Korbinjans Holcers (27:58 min., 1:1) – Antons Lundels (6:17 min., 0:1, vair.), Artu Rutsalainens (51:26 min., 1:2)
Metieni pa vārtiem: 13 (3+2+8) – 26 (8+11+7)
Soda minūtes: 6 – 6

$duelID=1389;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>