2016. gada pasaules hokeja čempionāta pusfinālā ceturtdien iekļuva Somijas valstsvienība, kas ar rezultātu 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) pārspēja Dānijas valstsvienību.

Līdz ar to Somija turpina pasaules čempionātu perfekti, ne reizi turnīra ietvaros nenonākot iedzinējos. Pusfinālā Somijas izlasei būs jāspēkojas ar Krievijas un Vācijas pāra uzvarētāju.

Mača 15. minūtē Somijas izlase uzbrukuma zonā uzvarēja cīņā pie apmales, Leo Komarovs nogādāja ripu Miko Koivu, kurš tālāk piespēlēja Mikaelam Granludam, un viņš meta vārtu augšējā stūrī. Otro periodu Dānija sāka ar divām labām izdevībām gūt vārtus, tomēr pretuzbrukumā Somija dubultoja savu pārsvaru – Mika Piorala piespēlēja Jarno Koskirantam, kurš ar pretinieku aizsarga palīdzību dabūja ripu starp Sebastjana Dāma kājsargiem.

Dānija vairākumā vienus vārtus atguva. Viņi ar grūtībām noturēja ripu zonā, nogādāja to Larsam Eleram, kurš spēcīgi meta vārtos. Taču 63 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām Patriks Laine ar precīzu metienu panāca rezultātu 3:1.

Pēdējais periods ritēja nerezultatīvi, bet pēdējās minūtēs somi sameta vēl divas ripas dāņu vārtos. 58. minūtē Dānijas izlase mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Aizsardzības zonā Miko Koivu pārķēra ripu, atdeva to Jusi Jokinenam, kurš uzvarēja cīņā pret diviem aizsargiem un guva vārtus. Uzreiz pēc tam Mikaels Granlunds izmantoja dāņu aizsarga Daniela Nīlsena kļūdu vārtu priekšā un guva savas komandas piekto "golu".

$duelID=377;$eventID=11;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>