Pasaules čempionātā uzvaru savā priekšpēdējā spēlē Tamperes grupā sestdien, 21. aijā, izcīnīja mājiniece Somijas hokeja izlase, kas ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) pieveica sīksto Austrijas valstsvienību.

Austrijai priekšsacīkšu turnīra pēdējā dienā 23. maijā ar Lielbritāniju būs jācīnās par vietas saglabāšanu elitē. Savukārt Somija pēdējā spēlē 24. maijā ar Čehiju centīsies nodrošināt uzvaru Tamperes grupā.

Somijai šī ir pirmā "sausā" uzvara pār Austriju kopš 1994. gada. Somijas izlases pārsvars pirmajos divos periodos neradīja šaubas, tomēr 40 minūtēs izdevās gūt vien divus vārtus. Pēdējā trešdaļā brīžiem daudz bīstamāk izskatījās Austrijas hokejisti, kuri veiksmes gadījumā būtu saasinājuši cīņu par uzvaru spēlē. Pēdējās 20 minūtēs austriešiem bija pārsvars metienos 10-8, bet visā spēlē Somijai nospiedošs pārsvars (39-19).

Jau spēles otrajā minūtē Valteri Filpula vārtu priekšā saņēma teicamu piespēli un guva pirmos vārtus Somijas labā. Otros vārtus somi guva tikai 25. minūtē, kad pa lēkājošu ripu trāpīja un vārtus guva Mikaels Granlunds. Vēl vienus vārtus somi guva tikai 48. minūtē pēc Toni Rajalas precīzā plaukstas metiena vārtu tuvējā augšējā stūrī.