Šveices hokeja izlase svētdien svinēja jau sesto uzvaru 2022. gada pasaules čempionātā, mača gaitā atspēlējoties no divu vārtu deficīta pret Francijas valstsvienību.

Šveices hokejisti pirmajā trešdaļā nonāca zaudētājos ar rezultātu 0:2, bet spēlē uzvarēja ar 5:2 (0:2, 3:0, 2:0). Francijas izlase pēc veiksmīgi aizvadītās pirmās trešdaļas nākamo 40 minūšu laikā izpildīja tikai deviņus metienus.

Šveiciešiem apakšgrupas noslēdzošajā spēlē pietiks ar vienu punktu, lai nodrošinātu uzvaru A grupā. Vācijas valstsvienībai šajā mačā pret Šveici vajadzēs uzvarēt ar trīs vārtu pārsvaru, lai atņemtu šveiciešiem pirmo vietu grupā.

Savukārt francūžiem, kuri sešās spēlēs tikuši pie pieciem punktiem, jau zināms, ka viņi šo čempionātu noslēgs sestajā vietā A apakšgrupā.

Francijas izlasei padevās teju izcils pirmais periods. Jau pēc vienas nospēlētas minūtes Antonī Rešs norībināja Reto Berras sargāto vārtu pārliktni, bet mačā piektajā minūtē Aleksandrs Teksjē izmantoja Enzo Korvi kļūdu, gūstot vārtus izgājienā – rezultāts 0:1. Perioda gaitā arī Rešs vienatnē aizslidoja pret Berru, taču otros vārtus francūži guva pretuzbrukumā, kuru ar precīzu metienu noslēdza Valentīns Klero.

Perioda noslēguma daļā Aleksandru Teksjē "bullīša" laikā pievīla meistarība, bet pie Francijas izlases vārtiem izcēlās pamatīgs kautiņš, par ko tika sodīti pieci hokejisti.

Sākot ar otro periodu, šveicieši gan absolūti pārņēma iniciatīvu. Jau pēc 25 nospēlētām sekundēm Niko Hišīrs izcēlās ātrajā uzbrukumā, bet vārtsargs Sebastiens Ilonens glāba komandu divos mazākumos pēc kārtas. Francūži teju vairs netika pie metieniem, savukārt otrajā laukuma pusē rezultātu 3:2 ar precīziem raidījumiem panāca Tobaiss Gaisers un Anderss Ambīls.

Šveices izlase savu apbrīnojamo disciplīnu saglabāja arī noslēdzošajās 20 minūtēs. Iespēju uzelpot deva Dīns Kukans, kurš mača 52. minūtē izcēlās ar precīzu metienu no zilās līnijas, bet Hišīrs savu otro precīzo raidījumu izpildīja jau tukšos vārtos.

Šveices un Vācijas izlases grupu turnīra pēdējo spēli aizvadīs otrdien, pulksten 12.20. Savukārt Francija turnīru noslēgs otrdienas vakarā (pulksten 20.20), kad spēkosies ar Kanādas izlasi.

Šveice – Francija 5:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Vārtu guvēji: Niko Hišīrs (20:25 min.), Tobiass Gaisers (32:27 min.), Andress Ambīls (35:42 min., vair.), Dīns Kukans (51:17 min.), Niko Hišīrs (59:39 min., t.v.) – Aleksandrs Teksjē (4:48 min.), Valentīns Klero (13:25 min.)
Metieni pa vārtiem: 39 (12+12+15) – 19 (10+2+7)
Soda minūtes: 6 (6+0+0) – 14 (6+8+0)