Šveice sensacionāli aptur Kanādu un otro reizi iekļūst pasaules čempionāta finālā

Šveices hokeja izlase sestdien, 19. maijā, sensacionāli iekļuva pasaules čempionāta finālā, pusfinālā apturot spēcīgo Kanādas valstsvienību un svinot uzvaru ar 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).

Šveice otro reizi savā vēsturē spēlēs pasaules čempionāta finālā. Pirmo reizi Šveice finālā spēlēja 2013. gadā, kad Stokholmā ar 1:5 piekāpās Zviedrijai.

Tagad šveiciešiem būs iespēja revanšēties, jo finālā viņiem atkal jātiekas ar zviedriem. Savukārt spēlē par bronzas godalgām būs Ziemeļamerikas valstu duelis - Kanādas izlase pret ASV.

Par spēles galveno varoni kļuva Šveices izlases vārtsargs Leonardo Dženoni, kurš atvairīja 43 no 45 metieniem. Šveices hokejisti pa pretinieku vārtiem izdarīja vien 17 metienus, turklāt pēdējā trešdaļā tikai vienu, kurš izrādījās arī precīzs.

Kanādas izlase ļoti "miegaini" iesāka spēli un turpinājumā vairs īsti nespēja atrast savu spēli, bet masīvie uzbrukumi allaž "atsitās" pret Šveices hokejistu uzceltajiem "aizsardzības mūriem".

Pirmā perioda izskaņā kanādiešus šokēja Tristans Šervejs, uzbrukumā precīzi metot aizsarga aizsegā. Otrā perioda astotajā minūtē Bo Horvats līdzīgā stilā izlīdzināja rezultātu, bet pēc divām minūtēm Šveice izmantoja skaitlisko vairākumu - pēc lieliskas saspēles Gregorijam Hofmanam atlika trāpīt tukšos vārtos.

Kanādieši pēdējo trešdaļu iesāka apņēmīgi, bet tad nopelnīja noraidījumu, ko atkal izmantoja Šveice - ripas lidojumu vārtu priekšā pielaboja Getans Hāss. Divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Kanāda nomainīja vārtsargu un spēja samazināt starpību - precīzs "šāviens" no zilās līnijas padevās Koltonam Pareiko. Atlikušās divas minūtes Kanāda izmisīgi centās gūt vēl vienus vārtus, bet šveicieši, pašaizliedzīgi metoties ripas ceļā, un viņu vārtsargs Dženoni izturēja šo spiedienu, svinot sensacionālu uzvaru.

Pasaules hokeja čempionāta pusfināls: Kanāda - Šveice
Kanāda - Šveice 2:3. Spēle noslēgusies Šveice finālā! Spēles statistika Metieni pa vārtiem: 45 (9+18+18) - 17 (5+11+1) Soda minūtes: 6 (2+2+2) - 2 (0+0+2) Uzvarēti iemetieni: 38 (6+17+15) - 28 (9+11+8) https://twitter.com/IIHFHockey/status/997925397345067012
Šveice apbrīnojami iztur pretinieku ofensīvu. Jāspēlē septiņas sekundes, bet iemetiens pie Šveices vārtiem.
Uzriez pēc iemetiena laukuma centrā kanādieši atkal maina vārtsargu.
57:53 min. Kanāda - Šveice 2:3Pareiko šāviens no zilās līnijas ir precīzs. Dženoni metienu gan redzēja, bet ripa virs kājsarga lido vārtoshttps://twitter.com/IIHFHockey/status/997922623714611205
Pamatlaikā jāspēlē mazāk par trīs minūtēm. Kanādieši maina Kemperu pret sesto laukuma spēlētāju.
Šveicieši uzbūvējuši "mūri" vārtu tuvumā, kanādiešu metieni no tāluma neiet cauri, bet vārtu priekšā Šveices hokejisti pretiniekiem neko daudz darboties neļauj. Fantastisks azarts šveiciešiem.
53:51 min. Kanādai vairākumsŠveicieši dāvina Kanādai cerību izglābties spēlē. Uzbrukumā pilnīgi nevajadzigi Rods pārkāpj noteikumus.
Pieaug Kanādas ofensīva, bet momenti nav tik labi. Šveice droši aizstāvas, nedodot pretiniekiem cerības. Trešajā periodā Kanādai deviņi metieni, Šveicei - viens, kurš bijis precīzs.
44:14 min. Kanāda - Šveice 1:3Andrigeto uzmeta vārtu virzienā, bet gar vārtu priekšu noslidojušais Hāss pielabo ripas lidojumu un ripa ir vārtos!
43:11 min. Šveicei vairākumsKanādieši paši "apslāpē" savu ofensīvu, pārkāpjot noteikumus. Šveice vienu no diviem pretiieku noraidījumiem šodien jau izmantojuši.
Kā gaidīts, kanādieši ar pirmajām minūtēm metas uzbrukumā un cenšas izlīdzināt rezultātu. Dženoni un pārējie šveicieši glābj Alpu valsts izlasi.
Kanāda - Šveice 1:2. Sācies 2. periods
Kanāda - Šveice. Statistika pēc 2. periodaMetieni pa vārtiem: 27 (9+18) - 16 (5+11)Soda minūtes: 4 (2+2) - 0 (0+0)Uzvarēti iemetieni: 23 (6+17) - 20 (9+11)
Kanāda - Šveice 1:2. Noslēdzies 2. periodsDženoni atsit divus bīstamus metienus no pāris metru attāluma. Visā mačā jau 26 atvairīti metieni šveicietim
Dženoni atkal glābj Šveici! Horvats pēc individuālas darbības tiek pie metiena, bet Šveices vārtsatgs droši spēlē.
Šveicieši izdevās izraidīt ripu un nomainīt spēlētājus. Kādas 3 minūtes viens piecnieks spēlēja pret kanādiešiem. Izcila pašatdeve Šveices hokejistiem.
Šveicieši ilgi iespiesti savā zonā, viens no spēlētājiem palika arī bez nūjas. Tad ripa tika izmesta, bet pārmetiens un šveicieši atkal nevar mainīties.
Apbrīnojami spēlē Dženoni! Kanādieši uzbrukumā pēc saspēles labā pozīcijā atdeva piespēli Beviljē, bet Dženoni kaut kā paspēja pārvietoties vārtos un tver ripu.https://twitter.com/IIHFHockey/status/997906317435068416
29:40 min. Kanāda - Šveice 1:2Šveice ar trešo uzbrukuma "vilni" pārspēja kanādiešus. Šveicieī praktiski līdz tukšiem vārtiem izspēlēja un Hofmans pieliek nūju
28:06 min. Šveicei vairākumsAiz saviem vārtiem kļūdījās Kempers un Edmundsonam ar noteikumu pārkāpumu nākas glābt Kanādu
27:20 min. Kanāda - Šveice 1:1Kanādieši līdzīgā stilā izlīdzina rezultātu. Horvats saņēma piespēli kreisajā malā pēc ieiešanas zonā un sekoja plaukstas metiens.https://twitter.com/IIHFHockey/status/997904225651732482
Dženoni glābj Šveici pēc viena no bīstamākajiem kanādiešu uzbrukumiem. Horvats piespēlēja uz vārtu priekšu, kur Pago metienu atvaira šveiciešu vārtsargs.
Šveicieši izslidoja trijatā pret vienu aizsargu, bet iznieko šo iespēju. Laukumā galīgi neizskatās, ka NHL zvaigznes spēlē pret Šveici.
Kanāda - Šveice 0:1. Sācies 2. periods
Kanāda - Šveice 1. perioda statistikaMetieni pa vārtiem: 9 - 5Soda minūtes: 2 - 0Uzvarēti iemetieni: 7 - 10
Kanāda - Šveice 0:1. Noslēdzies 1. periods
18:41 min. Kanāda - Šveice 0:1Šervejs savu otro iespēju mačā izmanto. Saņēmis ripu vidējā zonā, šveiciešu ceturtās maiņas uzbrucējs iegāja zonā un aizsarga aizsegā uzmeta pa vārtiem. Precīzi!https://twitter.com/IIHFHockey/status/997896724977860608
Kanāda pēc "klusēšanas" savērpa uzbrukumu. Makdeivids metienu vārtu tuvumā atvaira Dženoni, bet atlēkušo ripu šveicieši izmet tālāk no vārtiem
Un seko vēl viena iespēja Šveicei - Tristans Šervejs uzmet virsū Kemperam. Kanādieši nejūtas tik brīvi, kā ierasts.https://twitter.com/AAVickers/status/997893409808543745
Šveicei ļoti laba iespēja pirmā perioda vidū, bet Meiers netrāpa vārtos. Pagaidām labākā iespēja mačā un tā ir Šveicei.
Ņūdžinss-Hopkinss pa labo malu izrāvās pie vārtiem, bet metiens ne pārāk ērts un Dženoni ripu viegli tver.
Šveicieši vairākunmā ne visai veiksmīgi nospēlēja, pārāk bīstami neapdraudot kanādiešu vārtus.
Spēle sākusies
Kanādiešiem šovakar vārtos, kā ierasts, Dārsijs Kempers. Šveicei vārtu drošība šodien uzticēta Dženonihttps://twitter.com/SwissHockeyNews/status/997870880872189954
Pasaules hokeja čempionātā Dānijā atlikušas trīs spēles. Sestdienas vakarā Kopenhāgenas arēnā otro ceļazīmi uz finālu sadala spēcīgā Kanāda un "pelnrušķīte" Šveice. Spēles sākums pulksten 20:15.