Šveices hokeja izlase sestdien, 19. maijā, sensacionāli iekļuva pasaules čempionāta finālā, pusfinālā apturot spēcīgo Kanādas valstsvienību un svinot uzvaru ar 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).

Šveice otro reizi savā vēsturē spēlēs pasaules čempionāta finālā. Pirmo reizi Šveice finālā spēlēja 2013. gadā, kad Stokholmā ar 1:5 piekāpās Zviedrijai.

Tagad šveiciešiem būs iespēja revanšēties, jo finālā viņiem atkal jātiekas ar zviedriem. Savukārt spēlē par bronzas godalgām būs Ziemeļamerikas valstu duelis - Kanādas izlase pret ASV.

Par spēles galveno varoni kļuva Šveices izlases vārtsargs Leonardo Dženoni, kurš atvairīja 43 no 45 metieniem. Šveices hokejisti pa pretinieku vārtiem izdarīja vien 17 metienus, turklāt pēdējā trešdaļā tikai vienu, kurš izrādījās arī precīzs.

Kanādas izlase ļoti "miegaini" iesāka spēli un turpinājumā vairs īsti nespēja atrast savu spēli, bet masīvie uzbrukumi allaž "atsitās" pret Šveices hokejistu uzceltajiem "aizsardzības mūriem".

Pirmā perioda izskaņā kanādiešus šokēja Tristans Šervejs, uzbrukumā precīzi metot aizsarga aizsegā. Otrā perioda astotajā minūtē Bo Horvats līdzīgā stilā izlīdzināja rezultātu, bet pēc divām minūtēm Šveice izmantoja skaitlisko vairākumu - pēc lieliskas saspēles Gregorijam Hofmanam atlika trāpīt tukšos vārtos.

Kanādieši pēdējo trešdaļu iesāka apņēmīgi, bet tad nopelnīja noraidījumu, ko atkal izmantoja Šveice - ripas lidojumu vārtu priekšā pielaboja Getans Hāss. Divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Kanāda nomainīja vārtsargu un spēja samazināt starpību - precīzs "šāviens" no zilās līnijas padevās Koltonam Pareiko. Atlikušās divas minūtes Kanāda izmisīgi centās gūt vēl vienus vārtus, bet šveicieši, pašaizliedzīgi metoties ripas ceļā, un viņu vārtsargs Dženoni izturēja šo spiedienu, svinot sensacionālu uzvaru.

$duelID=1009;$eventID=19;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>