Pasaules hokeja čempionāta mačā Olimpiskajā sporta centrā otrdien A apakšgrupas līderpozīcijā vismaz uz brīdi izvirzījās Šveices valstsvienība, kas noslēdzošajā grupu turnīra mačā ar 6:3 (2:1, 4:1, 0:1) pārspēja Lielbritāniju.

Mača 11. minūtē šveicieši pēc uzvarētas divcīņas pie apmales ar vienu piespēli nostādīja Benu Bounsu neapskaužamā situācijā. Gregorijs Hofmans meistarīgi ieturēja pauzi un pārspēja vārtsargu. Tomēr 37. sekundes vēlāk pēc pretinieku kļūdas Liams Kirks savāca ripu un aizsarga aizsegā izpildīja netveramu plaukstas metienu.

Tomēr 17. minūtē Romēns Lefels no Šveices ar amizantu metienu pārspēja vārtsargu no Lielbritānijas, kurš nemaz neredzēja metiena brīdi. Kad otrajā trešdaļā bija nospēlētas sešas minūtes, savus septītos vārtus turnīrā guva Kirks, kurš raidīja ripu starp Reto Berras kājsargiem.

Tam sekoja četri Šveices bezatbildes vārti septiņu minūšu laikā. Turklāt divi no tiem vārtiem tika gūti ar 13 sekunžu intervālu. Santeri Alatolo ar vienkāršu uzmetienu 31. minūtē vairākumā pārspēja Bounsu, uzreiz pēc tam Kristofs Bertči pielaboja uzmetienu vārtu virzienā. 37. minūtē Bertšči, stāvot ar muguru pret vārtiem, vēlreiz pielaboja kolēģa metienu no zilās līnijas, bet tad vēl vienu minūti vēlāk Šveices izlase ātrajā uzbrukumā saspēlējas, līdz Niko Hišīrs varēja netraucēti pārspēt Bounsu.

Pirms trešās trešdaļas abas komandas veica vārtsargu maiņas. Spēles gaita vairs nebija tik dinamiska, tomēr briti spēja gūt vēl vienus vārtus. Pēc Kirka metiena no tuvas distances ripu ieguva Brendans Konolijs, kurš šo iespēju izmantoja.

Šveice septiņās spēlēs izcīnīja 15 punktus, kas šobrīd dod līderpozīciju, taču atlikušajās spēlēs situācija var mainīties. Savukārt Lielbritānija turnīru noslēdza ar četriem punktiem, kas šobrīd ļauj apsteigt Baltkrieviju, kuriem vēl jāspēkojas ar Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandu.'

Kirks šajā pasaules čempionātā guva septiņus vārtus, kas šobrīd viņam ļauj būt labākajam vārtu guvējam visā turnīrā.

Šveice – Lielbritānija 6:3 (2:1, 4:1, 0:1). Spēle noslēgusies.
Vārtu guvēji: Gregorijs Hofmans (10:31 min.), Romēns Lefels (16:42 min.), Santeri Alatalo (30:07 min., vair.), Kristofs Bertšči (30:20 min.), Kristofs Bertšči (36:34 min.), Niko Hišīrs (37:46 min.) – Liams Kirks (11:18 min.), Liams Kirks (25:34 min., vair.), Brendans Konolijs (53:57 min., 6:3)
Metieni pa vārtiem: 53 (19+22+12) – 26 (7+8+11)
Soda minūtes: 12 – 8

$duelID=1409;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>