Šveices hokeja izlase svētdien, 30. maijā, pasaules čempionātā Rīgā bez lielām problēmām ar 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) pieveica Baltkrievijas valstsvienību, tādējādi praktiski iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Šveiciešiem tagad ir 12 punkti A grupas kopvērtējumā – tikpat ci Slovākijai un Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komandai. Šveicei pēdējā spēlē jātiekas ar Lielbritāniju. Savukārt Baltkrievija piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas un vairs nevar pacīnīties par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Turklāt pēdējā spēlē baltkrieviem vajag gūt punktus pret KOK komandu, lai A grupas noslēgumā nepaliktu pēdējie.

Baltkrievi kapitulēja jau spēles 36. sekundē, kad precīzs bija Kristofs Bertčī. Pirmā perioda beigās Žoels Vermīns panāca 2:0, bet otrajā periodā Svens Andrigeto un Gregorī Hofmans palielināja Šveices pārsvaru līdz 4:0. Pēdējā trešdaļā Vermīns guva savus otros vārtus spēlē, bet punktu Šveices izlases uzvarai pielika Fabrīss Hercogs, gūstot vārtus mazākumā.

$duelID=1391;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>