Šveices hokeja izlase otrdien izcīnīja septīto uzvaru pasaules čempionātā, bet pirmo reizi to nepaveica pamatlaikā, Vācijas valstsvienību pārspējot pēcspēles metienos.

Šveices hokejisti uzvaru pret Vācijas hokeja izlasi guva ar rezultātu 4:3 (1:2, 2:0, 0:1, 0:0, 1:0).

Šveices izlase tādējādi grupu turnīru noslēgusi ar 20 punktiem, pārliecinoši ieņemot pirmo vietu A grupā. Tai ceturtdaļfinālā pretī stāsies ASV hokeja izlase.

Savukārt vācieši ar 16 sakrātiem punktiem nodrošināja otro vietu grupā. Viņu pretiniekus noteiks otrdien gaidāmais duelis starp Somijas un Čehijas izlasēm.

Jau spēles otrajā minūtē pasaules čempionātos aizvadīto spēļu rekordists Andress Ambīls panāca vadību šveiciešiem. Taču trešdaļas otrajā pusē Kajs Vismans un Štefans Loibls, vāciešiem zibenīgi rīkojoties pēc iemetieniem, nodrošināja rezultātu 1:2 par labu Vācijai.

Šveices izlase gan trešo maču pēc kārtas atspēlējās no iedzinēju lomas. Otrā perioda ievadā precīzu metienu izpildīja Piuss Suters, savukārt pašā trešdaļas izskaņā izcilu saspēli vairākumā ar nenotveramu metienu bez ripas apstrādes noslēdza Deniss Malgins.

Abām vienībām visai līdzīgajā cīņā bija labas iespējas pamatlaika noslēdzošo 20 minūšu laikā panākt sev labvēlīgu rezultātu. Vienīgos vārtus trešdaļā gan guva Matiass Plahta, kurš pēc izcila solo reida izlīdzināja rezultātu (3:3).

Spēles uzvarētājs tika noteikts pēcspēles metienos. Uzvarētāju labā Niko Hišīrs apspēlēja Filipu Grūbaueru, bet Damjēns Riats ripu vārtos raidīja ar ļoti spēcīgu plaukstas metienu. Savukārt Reto Berra atvairīja visus četrus vāciešu "bullīšus".

Abas vienības šobrīd var gaidīt ceturtdienu, kad aizvadīs ceturtdaļfināla kārtas spēles.