Talantīgais Laine un Granlunds 'spīd' Somijas uzvarā pār Baltkrieviju

2016. gada pasaules hokeja čempionāta B apakšgrupas spēlē piektdien Somijas izlase ar rezultātu 6:2 sagrāva Baltkrievijas hokejistus.

Somijas izlasē ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās 18 gadus vecais Patriks Laine un Mikaels Granlunds.

Spēles ievadā Baltkrievija darbojās ļoti veiksmīgi, pāris reizes gandrīz gūstot vārtus, taču pirmais periods noslēdzās bez goliem. Otrās trešdaļas sākumā Patriks Laine pēc skaistas saspēles ar Aleksandrs Barkovu raidīja ripu tukšos vārtus, bet minūti vēlāk Miko Koivu "iespieda" ripu baltkrievu vārtos.

Vēlāk Andrejs Stass mazākumā pārtvēra ripu un 38. minūtē vienus vārtus baltkrieviem atguva, bet tad lielo vairākumu nopelnīja Somija. Vispirms Laine spēcīgi meta ripu pretinieku "cietoksnī", bet pēc tam Mikaels Granlunds pēc neveiksmīga Laines metiena guva ceturto golu somiem.

Trešā periodā ievadā Anti Pilstrēms pretuzbrukumā precīzi meta no aizsega, panākot jau 5:1, tomēr vēl piecas minūtes vēlāk Granlunds izcēlās ar vēl vienu precīzu metienu. 52. minūtē Aleksejs Kaļužņijs ar rikošeta palīdzību guva otros vārtus Baltkrievijas izlasei, panākot mača gala rezultātu.