Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda sestdien pasaules čempionāta A apakšgrupas līdervienību cīņā pārspēja Šveices izlasi.

KOK hokejisti panākumu guva ar rezultātu 4:1 (0:0, 1:0, 3:1). Uzvarētāju labā divus vārtus guva un vienu rezultatīvu piespēli atdeva Sergejs Tolčinskis.

Lai gan abas komandas piekopa pietiekami atklātu hokeju, pirmie vārti tika gūti tikai otrajā trešdaļā. Negaidīti viegli līdz Šveices izlases vārtiem vairākumā tika Antons Burdasovs, kurš pārspēja Reto Berru. Dmitrijs Voronkovs pāris minūtes vēlāk norībināja Berras sargāto vārtu stabu, bet pāris labas iespējas nerealizēja arī šveicieši.

Rezultāts gan tika izlīdzināts trešajā trešdaļā, kad Niko Hišīrs izmantoja izcilu Andresa Ambīla piespēli. Atlikusī trešdaļa pagāja Omskas "Avangard" hokejista Sergeja Tolčinska zīmē. Pāris minūtes pēc Hišīra vārtu guvuma Tolčinskis ar ripu ieslidoja zonā un jau kritienā piespēlēja Pāvelam Karnauhovam, kurš meta precīzi no vārtu priekšas.

Savukārt vēl divas minūtes vēlāk jau pats Tolčinskis izmantoja aizsarga kļūdu, nonāca izgājienā pret Berru un noguldīja vārtsargu uz ledus pirms precīza metiena – rezultāts 3:1. Otros vārtus uzbrucējs guva pāris sekundes pirms mača beigām, kad Šveices izlase bija nomainījusi vārtsargu.

KOK komanda pēc uzvarētās spēles ar 12 punktiem piecos mačos ieņem pirmo vietu A apakšgrupā, bet Šveices hokeja izlase ar deviņiem punktiem atrodas otrajā pozīcijā.

$duelID=1383;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>