Vācijas hokeja izlase ceturtdien pēcspēles metienos pret Šveices valstsvienību izcīnīja vietu 2021. gada pasaules čempionāta pusfinālā.

Vācijas hokejisti ceturtdaļfināla spēlē atspēlēja divu vārtu deficītu un pēcspēles metienos ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Šveices hokeja izlasi, iekļūstot meistarsacīkšu pusfināla kārtā.

Spēles ievadā maza virsroka bija Vācijas izlasei, kas veiksmīgi pielietoja presingu pretinieku laukuma pusē. Tomēr mača gaitā abu komandu izpildījumā dominēja piesardzīgs un disciplinēts aizsardzības hokejs. Pirmos vārtus šveicieši guva pietiekami retā pozicionālā uzbrukumā, 16. minūtē pirms metiena labu pozīciju izvēloties Ramonam Unterzanderam.

Vienīgie noraidījumi visa mača gaitā pienāca otrā perioda vidū, kad neveiksmīgu spēka paņēmienu izpildīja Matiass Plahta, kurš tika sodīts uz 2+10 minūtēm. Tūlīt pat noteikumus pārkāpa arī Toms Kīnhakls, bet Šveices hokeja izlase vārtus pret trim Vācijas hokejistiem nespēja gūt.

Tā vietā rezultāts 2:0 tika panākts pavisam negaidīti. Precīzu piespēli starp trim vāciešiem izpildīja Tristans Šervijs, kura sagādāto iespēju garām nelaida Fabriss Hercogs. Šveices izlase gan tūlīt pat "nosēdās", ko veiksmīgi izmantoja Vācijas hokejisti, Kīnhaklam pirms perioda izskaņas vienus vārtus atgūstot.

Pamatlaika pēdējās 20 minūtēs šveicieši izcili noteica spēles tempu. Vācijas izlase pie metieniem tika reti, bet ripa pārsvarā atradās laukuma neitrālajā zonā. Tomēr vāciešiem pietika ar vienu labu vārtu gūšanas iespēju. Nomainot Matiasu Nīderbergeru pret sesto laukuma spēlētāju, vārtus pamatlaika pēdējā minūtē guva Leons Gavanke.

Papildlaikā neviena no komandām lieki neriskēja, taču abas vismaz pa reizei diezgan piesardzīgo desmit minūšu laikā varēja izraut uzvaru. Tā vietā ceļazīme uz pusfinālu tika izspēlēta pēcspēles metienos. Šveiciešu labā precīzi meta tikai Timo Meiers, bet uzvaru vāciešiem nodrošināja Dominiks Kahuns un Marsels Nēbelss, kurš aukstasinīgi izmantoja piekto "bullīti".

Vācijas izlases pretinieks pusfinālā būs vien zināms pēc vakara spēlēm, jo šogad pasaules čempionātā pāri tiek sadalīti pēc apakšgrupā rādītajiem rezultātiem.

Vācijas hokejisti vien otro reizi kopš turnīra formāta maiņas iekļuvuši labāko četriniekā. 2010. gadā laukuma saimnieku lomā vācieši izcīnīja ceturto vietu, bet vēl vērts pieminēt, ka Vācijas hokeja izlase 2018. gada olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļas.

$duelID=1419;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>