Mazliet negaidītu uzvaru savā pēdējā 2019. gada pasaules hokeja čempionāta Košices grupas spēlē izcīnījusi Vācijas valstsvienība, kas ar rezultātu 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) apspēlēja līdzšinējos apakšgrupas līderus Somijas izlasi.

Pirmās mača minūtes pagāja Somijas izlases zīmē, vāciešiem ilgstoši nespējot pat raidīt metienu, kas aizlidotu līdz vārtsargam Kevinam Lankinenam. Ziemeļniekiem bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, bet rezultātu 16. minūtē atklāja Hari Pesonens, kurš vairākumā pielaboja Miko Lehtonena "šķēlienu" no zilās līnijas.

Vācieši gan bija precīzi uzreiz ar savu pirmo metienu rāmī. Somija nospēlēja neveiksmīgi laukuma viduszonā, ko izmantoja izgājienā izslidojušais Marks Mihaeliss.

Otrā perioda sākumā Somijai vadību ar atkārtotu metienu atguva Juhani Tirvainens, lai gan tiesnešiem bija jāvēro Vācijas izlases pieprasīts video atkārtojums, kurā tika spriests, vai Niko Ojamaki netraucēja vārtsargam Filipam Grūbaueram.

Vācijas atbilde bija divu lielisku iespēju sagatavošana Dominikam Kahūnam. Pirmajā reizē uzbrucējs nespēja trāpīt pustukšos vārtos, taču kādu pusminūti vēlāk viņš realizēja Leona Draizaitla piespēli un guva savus pirmos vārtus čempionātā.

Pēdējā trešdaļā Vācija jau brīžiem izteikti spēlēja kā līdzīgs ar līdzīgu, ko gan viņiem ļāva darīt veiksmīgais rezultāts uz tablo. Leons Draizaitls palika nepieskatīts Somijas vārtu priekšā mača 45. minūtē, Nacionālās hokeja līgas (NHL) uzbrucējam panākot 3:2.

Somi vēl paspēja izveidot vētrainu uzbrukumu vilni, taču pēdējo desmit minūšu laikā Vācijai sanāca nomierināt spēli, kā rezultātā līdz šim pamatlaikā nezaudējušā izlase nespēja tikt pie labām iespējām. Pēdējais vārds piederēja Draizaitlam, kurš nokārtoja formalitātes, aizbēgot viens pret tukšiem vārtiem minūti pirms spēles beigām.

Abu komandu likteni turnīra tabulā tagad noteiks otrdien, pulksten 21.15 paredzētā spēle starp Kanādas un ASV izlasēm.

Somija saglabās pirmo vietu grupā, ja Kanāda neizcīnīs vairāk par vienu punktu jeb neizcīnīs labāku rezultātu par zaudējumu pamatlaikā.

Savukārt Vācijas izlasei, kura pirms šīs spēles jau bija nodrošinājusi vietu četriniekā, šī spēle devusi varbūtību ceturtdaļfinālā izvairīties no tikšanās ar Bratislavas grupas 1. vietas izcīnītāju, kas tiks noskaidrots mačā starp Krieviju un Zviedriju pulksten 21.15. Vāciešiem nepieciešama Kanādas uzvara pār ASV pamatlaikā.

Somija - Vācija 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Vārtu guvēji: Hari Pesonens (15:05 min., vair.), Juhani Tirvainens (24:07 min.) - Marks Mihaeliss (17:04 min.), Dominiks Kahūns (33:13 min.), Leons Draizaitls (44:46 min., vair.), Leons Draizaitls (59:00 min., tukšos)
Soda minūtes: 4 - 8
Metieni pa vārtiem: 41 (15+11+15) - 21 (3+7+11)

$duelID=1279;$eventID=23;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>