Vācijas hokejisti ugunsgrēka aizkavētajā spēlē izcīna uzvaru
Foto: Imago Sport/Scanpix/LETA

2022. gada pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas spēle starp Vāciju un Dāniju aizkavējās, jo to aizkavēja neliels ugunsgrēks. Abas komandas laukumā devās ar kavēšanos, un ar rezultātu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) uzvarēja Vācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kanādas sporta medijs TSN vēstīja, ka aptuveni pulksten 15:30 spēlētāji gatavojās doties uz ledus, lai iesildītos, bet arēnā esošie cilvēki esot sajutušu deguma smaržu. Tika izsaukti ugunsdzēsēji, bet visi cilvēki tika evakuēti.

Dānijas televīzijas kanāla "TV 2 Sport" komentētājs Jimmijs Bejgārds ziņoja, ka ugunsgrēks esot izcēlies virtuvē spēlētāju zonā. Tur bija jūtama spēcīga dūmu smaka un arēnā ieradās vairāk nekā 10 ugunsdzēsēju automašīnas.

Pati IIHF ilgstoši neziņoja par incidentu. Spēles tiešraidē tika demonstrēta tukšā Helsinku arēna, bet titros bija rakstīts "Spēles sākums kavējas incidenta dēļ". Tika nolemts, ka spēle sāksies pulksten 18, kas ir stundu un 40 minūtes vēlāk nekā bija paredzēts.

Vācijas izlase vienīgos vārtus guva vairākumā, kad pacietīga uzbrukuma noslēgumā Marcels Nēbels izdarīja metienu, bet Marks Mihaeliss ar nūju mainīja ripas lidojuma virzienu un izvirzīja vadībā savu komandu.

Vācijas hokejisti šajā mačā trīs reizes ripu trāpīja pa vārtu pārliktni, bet visus 18 dāņu metienus pa vārtiem atvairīja vārtsargs Filips Grūbauers. Vācieši pa vārtiem meta tikai 13 reizes.

Šī uzvara Vācijai ļāva nostiprināties A apakšgrupas trešajā vietā, četrās spēlēs tiekot pie deviņiem punktiem. Dāņi tikuši pie sešiem punktiem četrās spēlēs, kas dod ceturto vietu.

Portāls "Delfi" piedāvāja pēcpusdienas spēļu teksta tiešraidi.

Pasaules čempionāts hokejā: 19. maija spēles
Vācija – Dānija 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)Vārtu guvēji: Markss Mihaeliss (32:41 min., 1:0, vair.) – -Metieni pa vārtiem: 13 (4+6+3) – 18 (5+7+6)Soda minūtes: 4 – 6
Lielbritānija – ASV 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Spēle noslēgusiesVārtu guvēji: - – Bens Maierss (28:20 min.), Kīfers Belovs (40:58 min., vair.), Kīfers Belovs (43:41 min., vair.)Metieni pa vārtiem: 17 (8+3+6) – 41 (13+12+16)Soda minūtes: 10 (0+4+6) – 12 (8+0+4)
Vācija – Dānija 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Spēle noslēgusies!
Dānijas hokejisti dara visu, ko var, lai izlīdzinātu spēles rezultātu, bet vācieši aizsardzībā spēlē pietiekami precīzi, lai nepieļautu draudīgus momentus. Vēl gan divas minūtes līdz spēles beigām. 
51:42 min. Noraidījums Dānijas izlasēDānijas izlase jau sāka pārņemt iniciatīvu, kad Emīls Kristensens tika noraidīts par turēšanu.
Vācijas izlases uzbrukumā Ēls trāpīja pa vārtu stabu. Trešo reizi šajā mačā norībēja Dānijas vārtu konstrukciju. 
Dānija trešdaļu iesāka apņēmīgi, un labu metienu pa vārtiem izdarīja Lauridsens. 
Vācija – Dānija 1:0. Sācies 3. periods
Vācija – Dānija 1:0. Noslēdzies 2. periods
Storms bija ļoti tuvu, lai no pašas vārtu priekšas ievirzītu Blikfelda mesto ripu vārtos. Citas draudīgas epizodes Dānijas izlasei vairākumā nebija.  
36:34 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Pēc Vācijas izvirzīšanās vadībā Dānija vairāk spēlēja ar ripu, bet momenti neveidojās pārāk bīstami. Tad Plahta tika noraidīts par grūšanu mugurā.  
32:41 min. Noraidījums Dānijas izlasē. Skaitliskā sastāva pārkāpums Dānijas izlasei. 
32:41 min. Vācija – Dānija 1:0.Pacietīgi izspēlēts Vācijas izlases uzbrukums, kurā noslēgumā Marcels Nēbels izdarīja metienu, bet Marks Mihaeliss ar nūju mainīja ripas lidojuma virzienu un izvirzīja vadībā savu komandu. https://twitter.com/IIHFHockey/status/1527322032836182016
Dānijas vairākums bija neizteiksmīgs, bet pēc tam Bjorkstrands saņēma ripu vārtu priekšā, taču Grūbauers apturēja viņa vārtu gūšanas mēģinājumu. 
27:39 min. Noraidījums Vācijas izlasē. Vispirms Sebastians Dāms izglāba savu komandu no vārtu zaudējuma, kad vācietis izdarīja metienu no pašas vārtu priekšas. Brīdi vēlāk Millers aiz vārtiem paklupināja pretinieku, un nopelnīja savai komandai 
Teicams pretuzbrukums Dānijas izlasei. Grūbauers tika galā ar Ēlersa izgājienu, bet tad pie ripas tika arī Nīlsens, taču arī viņam neizdevās izmantot savu iespēju. 
Vēlreiz Vācijas izlases spēlētājs trāpa pa vārtu pārliktni. Nēbelss izdarīja metienu, ripa pēc rikošeta trāpīja pa vārtu pārliktni. 
23:49 min. Noraidījums Dānijas izlases sastāvā. Jakobsens paklupināja Vācijas izlases uzbrucēju, mēģinot apraut ātro uzbrukumu. Aizturētā soda laikā Vācija izspēlēja pozicionālu uzbrukumu, kura laikā izdevās izspēlēt teicamu uzbrukumu. Kastners saņēma ripu pie tukšā vārtu stūra, bet nenokontrolēja ripu. 
Millers uzbrukuma zonā pielietoja spēka paņēmienu pret Mejeru, kurš nebija gatavs spēka spēlei. Viņš palika guļot uz ledus. Pie Mejera piesteidza arī komandas mediķe, bet tad viņš pats spēja atstāt ledu. 
Vācijas hokejisti uz otro periodu iznāca apņēmīgi un nostājās uzbrukuma zonā, kur labs metiens izdevās Vāgneram. Dānijas pretuzbrukumā Mejers spēcīgi meta no iemetiena apļa, bet Grūbauers pārliecinoši tvēra ripu. 
Vācija – Dānija 0:0. Sācies 2. periods.  
Lielbritānija – ASV 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Spēle noslēgusies
Vācija – Dānija 0:0. Noslēdzies 1. periodsTrešdaļas izskaņā Ēlers apslidoja vārtus un radīja draudus Grūbauera sargātajiem vārtiem. Lai arī notikumu laukumā nebija daudz, vismaz spēle ritēja raiti uz priekšu.
Rodas sajūta, ka abas vienības jau labu laiku samierinājušās ar spēles likteni. Norisinās slidināšanās līdz mača beigām.
Zaiders nerealizēja labāko vārtu gūšanas iespēju šajā spēlē. Vācieši veikli iegāja zonā un nogādāja ripu Zaideram, pēc kura plaukstas metiena ripa trāpīja pa vārtu pārliktni un izlidoja ārā no laukuma. 
Bau lauzās uz vārtiem, bet viņu apturēja aizsargi. Brīdi vēlāk Kristiansens izdarīja metienu no distances, bet Grūbauers ripu droši tvēra. 
Lielbritānijas izlasei jaunu dzīvību dod vairākums pēc Džona Heidena pārkāpuma par spēles laika kavēšanu. Briti izpildīja divus metienus un vismaz ilgāk uzkavējās pretinieku zonā.
Mihaeliss pa kreiso malu izlauzās līdz Dāma vārtiem un izdarīja metienu, bet viņu nepārspēja. Vācieši lēnām pārņēmuši spēles iniciatīvu, taču mačs joprojām nav pārāk dinamisks. 
Briti astoņu minūšu laikā jau trīs reizes spēlējuši mazākumā. Izskatās, ka viņu spējas pretoties teju sasniegušas beigas.
43:41 min. Lielbritānija – ASV 0:3. Vārti! Kīfers Belovs izceļas otro reizi dažu minūšu laikā! Šoreiz gan vārti ir tīra meistarība. Amerikānis no labā iemetienu apļa raidīja ripu precīzi tuvajā "devītniekā".
Spēles pirmajās piecās minūtēs abas komandas spēkojās diezgan līdzīgi, bet vārtu gūšanas momentu abām komandām nav bijis. 
Briti jau tiek iespiesti savā zonā, abām komandām spēlējot piecatā. Lielbritānijas izlase ar pēdējiem spēkiem aizstāvējās līdz viņus tikai nosacīti paglāba noteikumu pārkāpums Semam Džounsam. Vairākums amerikāņiem!
Vācija – Dānija 0:0.  Spēle sākusiesVisi starpgadījumi novērsti, cilvēki ielaisti atpakaļ arēnā, un hokejisti var sākt cīņu 
40:58 min. Lielbritānija – ASV 0:2. Vārti!Amerikāņi periodu sāka ar vairākumu, kurš bija "aizķēries" no pagājušās trešdaļas izskaņas. Kīfers Belovs izceļas ar ļoti īpatnēju vārtu guvumu. Visls neveikli pārvietojās vārtos, Belovam no asa leņķa uzmetot vārtu virzienā. Ripa atsitās pret vārtsarga kājsargu un nonāca vārtos.
Lielbritānija – ASV 0:1. Sākusies trešā trešdaļa!
Dānijas un Vācijas izlases beidzot devušās laukumā! Tūlīt spēle varēs sākties!
Lielbritānija – ASV 0:1 (0:0, 0:1). Noslēgusies otrā trešdaļa
Amerikāņi bijuši pārāki visu periodu. Taču amerikāņus arī nevar īsti paslavēt par īpaši veiksmīgu uzbrukumu organizēšanu.
ASV izlase neizmanto vairākumu. Briti izskatās paguruši un vairs nespēj turēt līdzi amerikāņu tempam.
28:20 min. Lielbritānija – ASV 0:1. Beidzot vārti!Ļoti skaists vārtu guvums. Bens Maierss saasināja situācija un piespēlēja uz zilās līnijas stāvošajam Endrjū Pīkam. Aizsargs gan izpildīja ļoti viltīgu un asu piespēli vārtu virzienā, Maiersam veiksmīgi novirzot ripu vārtos.
Vācijas un Dānijas dueļa sākums pārcelts uz pulksten 18.00. Savukārt otrā spēle Helsinku arēnā starp Kanādu un Kazahstānu sāksies pulksten 21.30.
Tālie rezervistu soliņi ļāvuši ASV izlasei krietni ilgāk uzturēties pretinieku zonā. Amerikāņi beidzot tikuši pie pārsvara. Taču laiks iet uz priekšu un rezultāts joprojām ir 0:0...
Helsinku arēnā darbinieki sāk rosīties uz ledus. Vārti tiek ielikti savā vietā, bet IIHF joprojām nav nākusi klajā ar paziņojumu. 
Lielbritānija – ASV 0:0. Sākusies otrā trešdaļa!
Lielbritānija – ASV 0:0. Noslēgusies pirmā trešdaļa
Džeksons Visls perioda izskaņā glābj Lielbritāniju! Briti jau kārtējo reizi spēlē vairākumā, bet amerikāņi izveidoja bīstamu izgājienu uz britu vārtiem.
Dānijas televīzijas kanāla "TV 2 Sport" komentētājs Jimmijs Bejgārds vēsta, ka ugunsgrēks esot izcēlies virtuvē spēlētāju zonā,. Tur bija jūtama spēcīga dūmu smaka un arēnā ieradušās vismaz 10 ugunsdzēsēju automašīnas.
Pāris uzmetieni britiem sanāca, bet vairākums nebija pārāk pārliecinošs.
Jau trešais vairākums britiem! ASV izlase turpina spēlēt pavirši un nespēj sagrābt iniciatīvu.
TSN reportiere vēsta, ka aptuveni pulksten 15:30 spēlētāji gatavojās doties uz ledus, lai iesildītos, bet arēnā esošie cilvēki esot sajutušu deguma smaržu. Tika izsaukti ugunsdzēsēji, bet cilvēki evakuēti. Tagad visas briesmas esot novērstas, bet organizatori vēl apsver visas iespējas Helsinkos paredzēto maču aizvadīšanai. Oficiāls paziņojums būšot vēlāk.
ASV izlase pusminūtes laikā ar aktīvu uzbrukumu tiek pie otrā, trešā un ceturtā metiena. Citādi pirmā perioda puse būtu aizritējusi ar nepieklājīgu mazu metienu skaitu.
"Spēles sākums kavējas incidenta dēļ", vēstīts Vācijas un Dānijas hokeja spēles video tiešraides titros. 
Endrjū Pīka noraidījuma dēļ britiem vēl viens vairākums. Šoreiz vārtu gūšanas iespējas ir daudz labākas. Pie atkārtota metiena no vārtu priekšas tika Metjū Maierss. Amerikāņi spēlē negaidīti pasīvi.
ASV pēc spēlēšanas mazākumā nav īsti pārņēmuši kontroli pār spēli. Pagaidām līdzvērtīga spēkošanās bez izteikta pirmā numura un daudz metieniem.
Pagaidām Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) neko oficiāli nav paziņojusi par Vācijas un Dānijas maču. Kanādas medijs TSN vēsta, ka šobrīd nav zināms, kad spēle sāksies. Pulksten 20.20 Helsinku arēnā laukuma vajadzētu doties Kanādas un Kazahstānas valstsvienībām. IIHF video tiešraide beidzot pieslēgusies tukšajai Helsinku arēnai, un tur redzams, ka arēnā nekāda rosība nenotiek.
Vācijas un Dānijas spēle aizkavējusies, jo arēnā izcēlies ugunsgrēks, kura dēļ visi cilvēki bija spiesti atstāt "Helsinki Ice Hall" arēnu.https://twitter.com/Linz_Hamilton/status/1527276010668019712
Farels tūlīt pat pārkāpj noteikumus. Briti vairākumu neizmanto pārāk lietderīgi, bet tas vismaz dod viņiem iespēju sākt spēli ar iniciatīvu savās rokās.
Vācija – Dānija. Spēles sākums kavējas
Lielbritānija – ASV 0:0. Spēle sākusies!
Pirmajā B grupas mačā stabilitāti centīsies atgūt ASV, kas pēc uzvaras papildlaikā pret Austriju zaudēja Somijas izlasei. Savukārt briti, kuri tikuši pie viena punkta (3:4 pret Norvēģiju), tieksies pēc brīnuma, lai pamestu pēdējo vietu apakšgrupā.
Vācijas un Dānijas duelis A apakšgrupā būs pietiekami svarīgs cīņā par vietu ceturtdaļfinālā. Šobrīd abas komandas atrodas TOP 4 pozīcijās, bet uzvara šajā mačā pamatīgi nostiprinās pozīcijas. Paziņoti arī komandu sastāvi šim mačam: 
Pasaules hokeja čempionātā pienākusi kārtējā spēļu diena, un tajā Latvijas līdzjutējiem centrālais duelis būs starp Latviju un Čehiju. Dienas pirmajos mačos spēkosies Vācija un Dānija, kā arī Lielbritānija un ASV.  

Tags

Hokejs 2022 Hokejs Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form