Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis pirmdien paziņoja valstsvienības sastāvu dalībai 2015. gada pasaules čempionātā, kas 1. maijā sāksies Čehijā.

No aizsargiem kā pēdējie atskaitīti Jānis Andersons un Ēriks Ševčenko, bet no uzbrucējiem Roberts Lipsbergs un Roberts Jekimovs. Tikmēr izlases sastāvā atgriezies Gunārs Skvorcovs, kurš pirms tam tika atskaitīts no valstsvienības kandidātu pulka. Izlases sastāvā būs septiņi pasaules čempionāta debitanti.

Valstsvienības kapteinis būs Kaspars Daugaviņš, bet viņa palīgi būs Lauris Dārziņš un Jānis Sprukts.

Latvijas Hokeja federācijas valde izlasei izvirzījusi mērķi iekļūt labāko desmitniekā, taču ir jācīnās par iekļūšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlases sastāvs:
vārtsargi
- Ervīns Muštukovs, Edgars Masaļskis un Jānis Kalniņš;
aizsargi - Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Jerofejevs, Māris Jass, Maksims Širokovs, Guntis Galviņš un Renārs Demiters
uzbrucēji - Rodrigo Ābols, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis, Miks Indrašis, Koba Jass, Lauris Bajaruns, Jānis Sprukts, Armands Bērziņš, Kaspars Daugaviņš, Ņikita Jevpalovs, Gunārs Skvorcovs.

No šī kandidātu pulka viens hokejists netiks pieteikts sacensībām, bet to treneri izlems pasaules čempionāta mājvietā Prāgā.

Latvijas Hokeja federācijas preses konferences pirms PČ
Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam: Vārtsargi: Ervīns Muštukovs, Edgars Masaļskis un Jānis KalniņšAizsargi: Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Jerofejevs, Māris Jass, Maksims Širokovs, Guntis Galviņš un Renārs Demiters.Uzbrucēji: Rodrigo Ābols, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis, Miks Indrašis, Koba Jass, Lauris Bajaruns, Jānis Sprukts, Armands Bērziņš, Kaspars Daugaviņš, Ņikita Jevpalovs un Gunārs Skvorcovs.
Latvijas izlases kapteinis pasaules čempionātā būs Kaspars Daugaviņš, 
Māris Baldonieks: Ar Ķēniņu esam mēģinājumu sazināties gan “Skype”, gan telefoniski. No viņa nav atbildes. Mēs nezinām, kāda situācija komandā, vai viņš tiks sūtīts uz AHL, bet no spēlētāja konkrētas atbildes nav.
Par Skvorcova, kurš iepriekš tika atskaitīts, paņemšanu uz PČ Beļavskis saka: Ar viņa atskaitīšanu mēs nedaudz pasteidzāmies, viņš ir labs spēlētājs un nedevām viņam pietiekami daudz iespēju sevi pierādīt, tāpēc pasaucām atpakaļ.Savukārt par vārtsargu jautājumu Beļavskis sacīja, ka pagaidām tiks pieteikti divi vārtsargi, visticamāk, Masaļskis un Muštukovs.
Beļavskis uzskata, ka spēcīgie pretinieki čempionāta sākumā palīdzēs sagatavoties izšķirošajām spēlēm turnīra otrajā posmā. Visas spēles sāksies ar rezultātu 0:0, tāpēc izlase cīnīsies visās spēlēs.
Kirovs Lipmans: Valdes sēdē mēs nopietni uzklausījām galveno treneri, un pieņēmām lēmumu, ka uzdevums ir tikt desmitniekā, bet ir jācīnās par vietu izslēgšanas spēlēs. Mums jārēķinās, ka ir jauna komanda.
Līdz ar to no aizsargiem kā pēdējie ir atskaitīti Ēriks Sevčenko un Jānis Andersons, bet no uzbrucējiem - Roberts Lipsbergs un Roberts Jekimovs.
Aleksandrs Beļavskis: Ilgajā sagatavošanās laikā varējām pārbaudīt daudzus spēlētājus. Čempionātā būs trīs vārtsargi – Masaļskis, Muštukovs un Kalniņš. Sastāvā iekļauti arī Renārs Demiters un Gunārs Skvorcovs. Ceram arī uz Miku Indraši, kurš čempionāta laikā varētu būt gatavs spēlēt. Par Ķēniņu mums vēl nav skaidrības, Gudļevskis vēl ir izslēgšanas cīņās.
Kirovs Lipmans: Esmu no sirds pateicīgs mūsu faniem, viņi ir stimuls mūsu spēlētājiem. Ļoti daudz pastrādāja mūsu ģenerālsekretārs Baldonieks, es viņam izsaku pateicību. Viņam priekšā vēl daudz darba un ceru, ka panāksim labus rezultātus.
Kirovs Lipmans: Palikušas pāris dienas, piektdien jau pirmā spēle. Šogad pirms čempionāta jūtos mierīgāk. Šogad pusotru mēnesi gatavojamies čempionātam. Hokeja federācija izdarīja visu, ko varēja, lai sagatavošanās notiktu labā līmenī. Sāpīgi, ka ne valdība, ne LOK nesevišķi pievērš uzmanību šim pasākumam. Galvenais, lai mēs labi nostartētu, mēs zinām, ka pārstāvam Latviju. Mēs cīnīsimies par mūsu tautu un valsti.
Galvenais treneris Beļavskis, LHF prezidents Kirovs Lipmans un LHF ģenerālsekretārs Māris Baldonieks ir gatavi preses konferencei. 
https://twitter.com/AgrisSuveizda/status/592655159001481217
Latvijas izlases galvenais Aleksandrs Beļavskis šodien paziņos Latvijas izlases sastāvu pasaules čempionātam. Viņš jau iepriekš atzinies, ka lēmumu pieņemt nebūs viegli. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/belavskis-sastava-noteiksana-bus-gruts-lemums.d?id=45887583

Pasaules čempionāts hokejā šogad risināsies divās Čehijas pilsētās – Prāgā un Ostravā. Latvijas izlase spēlēs A grupā, kas savus mačus aizvadīs Prāgā. Beļavska vadītajai komandai pirmā spēle būs 1. maijā pret šogad ļoti spēcīgo Kanādas valstsvienību (sākums pulksten 17:15). Pasaules čempionāta spēļu kalendāru var apskatīt portāla "Delfi" speciālajā sadaļā "Hokeja čempionāts".

Tags

Hokejs Hokejs 2015 IIHF Latvijas hokeja izlase Pasaules čempionāts Pasaules čempionāts hokejā
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form