Zviedrijas hokeja izlase otrdien 2022. gada pasaules čempionāta B apakšgrupas trešās kārtas spēlē ar rezultātu 6:0 (5:0, 0:0, 1:0) pārspēja Lielbritāniju.

Jau mača 13. sekundē savu komandu vadībā izvirzīja Rasmuss Aplunds, kurš ieguva vārtsarga Bena Bounsa atvairīto ripu un ar atkārtotu mēģinājumu bija precīzs. Līdz pirmā perioda beigām zviedri guva vēl četrus vārtus, un precīzi bija Joakims Nordstrēms, Antons Bengtsons, Rasmuss Dalīns un vēlreiz Asplunds.

Otrajā trešdaļā Lielbritānijas vārtos stājās Džeksons Vistls, kuram vajadzēja atvairīt pietiekami daudz metienu, tomēr zviedri vairs nebija tik agresīvi savās darbībās. Sestos vārtus Zviedrija guva 54. minūtē, kad vārtu augšējā stūrī meta Bengtsons.

Zviedrijas izlases vārtsargs Magnuss Helbergs atvairīja visus 16 metienus, kurus izdarīja Lielbritānija. Savukārt Lielbritānijas vārtos 40 minūšu laikā Vistls atvairīja 18 no 19 metieniem. Bounss pirmajā trešdaļā tika galā ar 14 no 19 metieniem.

Somijas un Zviedrijas izlases B grupā izcīnījušas trīs uzvaras trīs spēlēs, ieņemot pirmās divas vietas kopvērtējumā. Lielbritānijai līdz šim izdevies tikt pie viena punkta, un to sagaida cīņa par vietas saglabāšanu elitē.

Zviedrija – Lielbritānija 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)
Vārtu guvēji: Rasmuss Aplunds (00:13 min., 1:0), Joakims Nordstrēms (7:43 min., 2:0), Antons Bengtsons (10:24 min., 3:0), Rasmuss Dalīns (13:09 min., 4:0), Rasmuss Asplunds (19:55 min., 5:0, vair.), Antons Bengtsons (53:09 min., 6:0) – -
Metieni pa vārtiem: 38 (19+8+11) – 16 (4+8+4)
Soda minūtes: 4 – 10