Zviedrijas hokejisti ar pacietīgu spēli sagrauj ASV un iekļūst finālā

Par 2018. gada pasaules hokeja čempionāta Dānijas pilsētā Kopenhāgenā pirmo finālisti kļuva Zviedrijas izlase, kas tādējādi finālā spēlēs otro gadu pēc kārtas.

Zviedrijas izlase sestdien pusfinālā ar rezultātu 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) sagrāva ASV valstsvienību.

Uzvarētājiem divus vārtus guva Viktors Arvidsons, bet pa reizi vārtus guva Magnus Pājarvi, Patriks Hornkvists, Matiass Janmarks un Adrians Kempe. Savukārt vārtsargs Anderss Nīlsons atvairīja visus 40 pretinieku metienus.

ASV izlase jau no pirmajām minūtēm laukumā darbojās uzbrūkoši un aktīvi, bet 14. minūtē zviedri pretuzbrukumā guva vārtus un izvirzījās vadībā, kad vārtsarga nepiespiesto ripu vārtos raidīja Arvidsons. Otrajā periodā turpinājās ASV pārsvars laukumā, taču Pājarvi mazākumā noslēdza kārtējo pretuzbrukumu, bet trešdaļas vidū zviedri 11 sekunžu laikā guva divus vārtus – vairākumā precīzi meta Hornkvists, bet uzreiz pēc tam Janmarks noslēdza ātru uzbrukumu.

ASV izlase dominēja trešajā periodā, bet vārtus gūt joprojām neizdevās. Deviņas minūtes pirms mača beigām amerikāņi ķērās pie pēdējā salmiņa un mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču Arvidsons to izmantoja, metot tukšos vārtos. Noslēgumā Kempe no vārtu priekšas guva vārtus pēc labas piespēles.

Zviedrijas izlases pretinieki finālā būs Kanādas un Šveices pāra uzvarētājs.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu. `

Pasaules hokeja čempionāta pusfināls: Zviedrija – ASV
ASV izlasē par labāko spēlētāju atzīts Patiks Keins, bet Zviedrijas izlasē - Anderss Nīlsons, kurš atvairīja visus 40 pretinieku metienus.
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 20-40Iemetieni: 31-21Soda minūtes: 14-6
Trešā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 4-19Iemetieni: 9-4Noraidījumi: 6-2
Zviedrija - ASV 6:0. Spēle noslēgusies.Zviedrija uzvar un sasniedz pasaules čempionāta finālu. Viņi cīnīsies par otro zelta medaļu pēc kārtas.
59:51 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē.Mikaels Baklunds noraidīts par sitienu ar nūju.
58:42 min. Abpusējais noraidījums.Larkins un Kempe saķērās un pagrūstījās, saņemot abpusējo noraidījumu.
57:01 min. Zviedrija - ASV 6:0Zviedrija ieguva ripu ASV zonā, Mikaels Bakluns piespēlēja uz vārtu priekšu Adrianam Kempem, kurš guva kārtējos vārtus.
ASV izlases neveiksmes uzbrukumā liek pabrīnīties. Liekas, ka ripai vairs nav, kur sprukt, bet tā tik un tā nelido vārtos. Nīlsons turpina doties pretī "sausajam" mačam.
51:07 min. Zviedrija - ASV 5:0ASV neizdevās noturēt ripu uzbrukuma zonā, un Viktors Arvidsons pārtvēra to, devās pretuzbrukumā un meta vārtos no labās malas.
Deviņas minūtes pirms perioda beigām ASV maina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Amerikāņiem liels pārsvars laukumā, un vārtsarga maiņa pret laukuma spēlētāju bija pēdējā cerība "lauzt" spēles gaitu.
ASV hokejisti daudz meta pa vārtiem. Šajā trešdaļā jau astoņas ripas lidojušas līdz vārtiem, tomēr Nīlsona sniegums Zviedrijas izlases vārtos šajā mačā ir perfekts.
Keins uzmeta pa vārtiem, Lī mainīja ripas lidojuma virzienu, bet tā arī nedabūja to vārtos. Bačers pēc pauzes uzmeta pa Nīlsona vārtiem vēlreiz. Tomēr noslēgumā kārtējo vairākumu ASV nerealizēja.
45:14 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Gustavs Nīkvists sadūrās ar vārtsargu Kinkeidu un devās uz noraidīto soliņu.
Atkinsons divas reizes bija ASV izlases uzbrukuma smailē, bet Nīlsonu viņam pārspēt neizdevās. Forsbergam pretuzbrukumā neizdevās metiens, bet vēl vienā ASV uzbrukumā Raiens netrāpīja pietiekami precīzi.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 8-5Iemetieni: 8-7Soda minūtes: 6-2
Zviedrija - ASV 4:0. Noslēdzies 2. periods.
Lai ar kādu spēku ASV uzbruktu, Zviedrija aizsardzībā darbojas lieliski. Brīžiem trīs spēlētāji stājas ripas ceļā, bet Nīlsons vārtos turpina kontrolēt situāciju.
Zviedrijas hokejisti kārtējo vairākumu izturēja, turklāt pat nepieļāva bīstamus metienus pa vārtiem. Arī turpinājumā zviedri spēlēja no aizsardzības.
30:40 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē.Patriks Hornkvists sodīts par vārtsarga bloķešanu.
30:16 min. Zviedrija - ASV 4:0Uzreiz pēc iemetiena laukuma centrā Zviedrija devās uz vārtiem, un Matiass Janmarks apspēlēja aizsargu un vārtsargu un guva jau ceturtos vārtus šajā mačā.
30:05 min. Zviedrija - ASV 3:0Teicama izspēle Zviedrijas izlasei - Jons Klingbergs piespēlēja Mikaelam Baklundam, kurš uzreiz atdeva ripu un vārtu priekšu Patrikam Hornkvistam, kurš ripu ieslidināja starp kājsargiem.
29:11 min. Noraidījums ASV izlasē.Džonijs Gudro ļoti rupji un muļķīgi pārkāpa noteikumus. Viņš iesita ar nūju pa muguru pretiniekam, bet saņēma tikai divu minūšu sodu.
Nīlsons apturēja kārtējo ASV izlases uzbrukumu no tuvas distances. Viņš ticis galā ar 21 metienu.
Keins uzmeta no labās malas, tad ātru metienu izdarīja Kreiders, kā arī Larkins vārtu priekšā cīnījās par ripu.
27:09 min. Zviedrija - ASV 2:0Mikaels Baklunds pārtvēra ripu uz zilās līnijas un devās pretuzbrukumā. Viņš vārtsargu nepārspēja, bet pieslidoja Magnuss Pājarvi, un viņš ar otro iespēju pārspēja ASV vārtsargu Kītu Kinkeidu
Kreiders neizmantoja lielisku vārtu gūšanas iespēju, kad ripa pie viņa atlēca no vārtsarga. Otrā laukuma galā Everbergs izmantoja paviršu ASV spēli savā zonā un izdarīja metienu pa vārtiem.
23:36 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Adams Larsons nopelnīja 2+2 minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju.
ASV izlase perioda pirmajās trīs minūtēs daudz spēlēja ar ripu un lūkoja, kā izlīdzināt rezultātu. Keina metienu Nīlsons atsita.
Sācies 2. periods.
1. perioda statistika:  Metieni pa vārtiem: 8-16 Iemetieni: 14-10 Soda minūtes: 2-2
Zviedrija - ASV 1:0. Noslēdzies 1. periods.
ASV hokejisti mazākumā pabiedēja zviedrus, uzmetot pa vārtiem. Pēc tam Zviedrijai negāja viegli ar nostiprināšanos uzbrukuma zonā, bet Rakels izdarīja ātru metienu. Noslēgumā bija arī viena pozicionāla izspēle.
17:32 min. Noraidījums ASV izlasē. ASV izlases vārtsargs Kīts Kinkeids klupināja pretinieku vārtu priekšā. Viņam sods, bet to, protams, izcietīs laukuma spēlētājs.
Zviedrija ļoti labi darbojas pretuzbrukumu taktika. Arvidsons izgāja pret vārtsargu, bet Kinkeids šoreiz spēlēja precīzi. Zviedrijai bijuši jau četri izgājieni pret ASV vārtsargu.
ASV hokejistiem joprojām biežām izdodas tikt pie metieniem, taču Zviedrijai izdevies spēli aizvest prom no saviem vārtiem. 15. minūtē jau zviedri iespieda pretiniekus savā zonā
14:43 min. Zviedrija - ASV 1:0Vēl viens ātrs uzbrukums Zviedrijas izlasei, un tajā Filips Forsbergs izdarīja metienu pa vārtiem, ripu nepiespieda vārtsargs Kīts Kinkeinds un Viktors Arvidsons bija acīgākais un guva pirmos vārtus spēlē
Zviedri vēlreiz ieguva ripu un ātri pārgāja pāri laukumam. Janmarkam šoreiz bija iespēja piespēlēt, taču viņš izvēlējās mest un atkal bija neprecīzs.
Matiass Janmarks ieguva ripu un izgāja pret ASV vārtiem, taču viņa metiens trāpīja pa vārtu pārliktni un izlidoja ārā.
Labs moments vairākumā bija Andersam Lī, kad ripa no apmales atlēca pie viņa un viņš nekavējoties meta vārtu virzienā. Ripa no aizsarga slīdēja pie Nīlsona. Pēc tam Keins un Gudro bija aktīvi, bet momenti vairs nebija tik bīstami.
6:56 min. Noraidījums Zviedrijas izlasē. Zviedrijas hokejistiem laukumā bija seši spēlētāji. Skaitliskā sastāva pārkāpums viņus atstāja mazākumā.
Nīlsons izglāba Zviedrijas izlasi, kad Gudro izdarīja metienu tukšajā vārtu stūrī. Vārtsargs ļoti ātri noreaģēja un paspēja pārvietoties, atsitot ripu.
Pēc piecām nospēlētām minūtēm metienu attiecība ir 8 pret 1 ASV izlases labā. Arvidsons un Vaits apmainījās ar ļoti bīstamiem metieniem, tomēr abi vārtsargi pierādīja, ka spēlē iegājuši labi.
Pirmajās trīs minūtēs ASV hokejisti darbojas ar lielāku enerģiju uzbrukuma zonā. Amerikāņi izveidoja ofensīvu uz zviedru vārtiem, un ļoti laba iespēja bija Nikam Bonino.
Mirkli vēlāk Atkinsons uzmeta pa Zviedrijas vārtiem, Nīlsons to atsita, taču Patriks Keins jau lūkoja mest atvairīto ripu. Aizsargs pielika nūju un glāba Zviedriju.
Zibanejads ar labu ātrumu tika līdz vārtiem, taču viņam nepietika vietas, lai apspēlētu Kinkeidu ASV vārtos.
Zviedrijas izlasei šajā mačā nevarēs palīdzēt Gustafsons un Petersons, kuri iedzīvojušies savainojumos.
Zviedrijas izlases vārtus sargās Anderss Nīlsons, bet ASV izlasē vārtu drošība uzticēta Kītam Kinkeidam.
Pasaules čempionātos Zviedrijas izlase ASV hokejistus uzvarējuši 37 reizes, piecreiz fiksēts neizšķirts rezultāts, bet 11 reizes uzvarējuši amerikāņi.
Pirmajā pusfinālā tiksies Zviedrijas un ASV valstsvienības. Ar abām komandām šajā pasaules čempionātā spēlēja arī Latvijas izlase, piedzīvojot sīvus zaudējumus.
Pasaules hokeja čempionātā sākušās izšķirošās cīņas par medaļām, un sestdien noskaidrosies, kuras komandas cīnīsies par zeltu un kuras par bronzu. https://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/kanada-sveice-asv-zviedrija-kas-ieklus-pasaules-cempionata-finala.d?id=50044237