Zviedrijas hokejisti gāž Kanādu no pasaules čempionu troņa

Par 2017. gada pasaules hokeja čempionāta uzvarētājiem svētdien, 21. maijā, kļuva Zviedrijas izlase, kas neļāva Kanādai trešo reizi pēc kārtas triumfēt pasaules meistarsacīkstēs.

Uzvarētāji tikai otro reizi pasaules čempionāta vēsturē tika noskaidroti pēcspēles metienos - mača pamatlaiks un 20 minūšu pagarinājums noslēdzās ar neizšķirtu 1:1. Līdz šim vienīgo reizi vēsturē pasaules čempions pēcspēles metienos tika noskaidrots 1994. gadā, kad Kanāda ar 2:1 pieveica Somiju.

Abas komandas fināklā sagādājā līdzjutējiem lielisku drāmu un aizraujošu finālu. Gandrīz divus periodus komandas nespēja gūt vārtus, bet otrās trešdaļas beigās zviedri pārsteidza kanādiešus, kad pēc Viktora Hedmana uzmetiena vārtu virzienā ripa ielidoja vārtos un rezultāts kļuva 1:0.
Kanāda par neveiksmi "atriebās" pēdējās trešdaļas sākumā, Raienam O'Reilijam realizējot vairākumu.

Turpinājumā ne pamatlaikā, ne 20 minūšu pagarinājumā komandas savas izdevības neizmantoja, un pirmo reizi pēc mūsdienu izepēles sistēmas finālā bija jāazivada pēcspēles metieni. Tajos precīzi bija Niklass Bekstrēms un Olivers Ekmans-Larsons, kanādieši nepārspēja Hernīku Lundkvistu, un zviedri pirmo reizi kopš 2013. gada kļuva par pasaules čempioniem.

Pasaules hokeja čempionāta fināls: Kanāda - Zviedrija
Par pasaules čempionāta vērtīgāko spēlētāju atzīts Viljams Nīlanders.
Zviedrija otro reizi pēc triumfa Rīgā 2006. gadā kļūst par pasaules čempioni. Pēc Rīgas triumfa nākamo reizi zviedri uzvarēja 2013. gadā.
Pēcspēles metienu sērijaZviedrija uzvar pēcspēles metienu sērijā ar 2:0Pirmie met zveidri0:0 Nīlanders uzmet virsū Pikārda kājsargiem 0:0 Makinons uzmet virsī Lundkvistam0:1 Bekstrēms ir precīzs0:1 Lundkvists atvaira Pointa metienu0:2 Ekmans Larsons iemet un panāk 2:0 0:2 O'Reilijs aizmet garām0:2 Landeskogs neizmanto iespēju panākt uzvaru zviedriem0:2 Lundkvists atvaira Marnera metienu un Zviedrija līksmo
Mūslaikos pēc jaunās izspēles sistēmas vēl ne reizi pasaules čempionu tituls nav noskaidrots pēcspēles metienos. Pēdējo reizi "bullīši" bijuši 1994. gadā.
Kanāda - Zviedrija 1:1. Noslēdzies pagarinājums
Zviedrijai pusminūtes pārtraukumsZviedru metiens pa vārtiem, Pikārds spiests piespiest ripu. Un zviedru treneri ņem pārtraukumu
Lielisks Makinona reids, bet viņu aptur Lundkvists.
Gan zviedriem, gan kanādiešiem metieni pa vārtiem, bet ne vārtu gūšanas momenti. Papagarinājumā vēl divarpusi minūtes.
Spēle rit lielos ātrumos no vieniem uz otriem vārtiem. Lundkvists un Pikārds droši spēlē, neļaujot konkurentiem cerības uz atkārtotiem metieniem
Kanādai lieliska iespēja, bet Makinons netrāpa vārtos pēc atkārtota metiena pa ripu gaisā.
Kanāda izcili spēlē mazākumā. Komandas pilnos sastāvos.
69:07 min. Zviedrijai vairākumsDuelī pie apmales Kuturjē saņe noraidījumu par klupināšanu. Kanādietis pārsteigts par tiesnešu rīcību
Strauja spēle bez pārtraukumiem. Tiesa, arī nav uzbrukumu vārtiem.
Lieliska iespēja Kanādai! Pēc Kuturjē metiena Ludkvists atvaira, bet ripa atleca pie Kilorma, kura metienu tukšos vārtos bloķē zviedri.
Pēc zviedru uzmetiena vārtu virzienā Matesons pieskaras ripai, kas maina virzienu. Pikārds glābj Kanādu. Pagaidām bīstamākais moments pagarinājumā.
Zviedrija pilnā sastāvā
Kanāda - Zviedrija 1:1. Sācies pagarinājums
Pasaules čempionātos pagaidām ne reizi nav bijuši pēcspēles metieni. Vai šoreiz? tagad komandas aizvadīs formātā 5:5 pagarinājumā, bet tā sākumā Kanādai būs vairākums
Pēdējo reizi pagarinājums pasaules čempionātā spēlēts 2008. gadā, kad Krievija ar 5:4 uzvarēja Kanādu. Toreiz pagarinājumā vairākumā uzvaras vārtus guva Iļja Kovaļcuks.
Visā spēlē līdzīgs metienu skaits pa vārtiem - 33 (Kanāda)  un 30 (Zviedrija)
Kanāda - Zviedrija 1:1. Noslēdzies pamatlaiksKanādai vairākuma sākums neizdevies, bet 3. perioda izskaņā vairāki bīstami uzbrukumi. Vārti netiek gūti, un tagad pēc pauzes sekos 20 minūšu pagarinājums līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem.
58:36 min. Zviedrijai noraidījumsZviedrijai vairākums neizdodas. Pamatlaikā mazāk par pusotru minūti, bet zviedriem seši spēlētāji laukumā. Tiesneši to pamana.
56:42 min. Zviedrijai vairākumsPamatlaika izskaņā "Latvijas mīlulis" Jeržābeks mazākumā atstāj Kanādu
Masveidīgs zviedru uzbrukums, bet kanādieši kopējiem spēkiem gūlā vārtu priekšā un zviedru uzbrukumu atvairīja. Pamatlaikā atlikušas mazāk nekā 5 minūtes.
Ļoti daudz cīņas pie apmalēm, bet vārtu tuvumā komandas pretinieku nelaiž. Ja tik mierīgi ritēs spēle, sagaidīsim pagarinājumu.
Kanādieši sasparojušies pēc gūtajiem vārtiem un bija tuvu otrajam "golam" pēc ripas lidojuma labošanas.
41:58 min. Kanāda - Zviedrija 1:1O'Reilijs vairākumā vārtu priekšā gribēja atdot piespēli tālāk uz kreiso malu, bet ripa trāpīja pa Lundkvista nūju, tad pa ķiveri un ielidoja vārtos
41:48 min. Kanādai vairākumsZviedri nosargāja vārtus mazākumā, bet pēc brīža jau atkal paliek mazākumā
Kanāda - Zviedrija 0:1. Sācies 3. periods
Kanāda - Zviedrija 0:1. Noslēdzies 1. periods
39:17 min. Kanādai vairākumsBakstrēms otro reizi spēlē dodas uz "pasēdēt". Pie kanādiešu soliņa uzsit pa rokām pretiniekam
39:39 min. Kanāda - Zviedrija 0:1Zviedri mazākumā izraidīja ripu no zonas, kanādieši centrā kļūdījās un Hedmans no zilās līnijas uzmeta vārtu vrizienā no nūjas neērtās puses. Ripa, lēkājot pa vārtiem, nepieskārās nevienam zviedram un ielidoja kuriozi vārtos.
Matisons apslidoja vārtus, bet vārtu priekšā nebija neviens cits kanādietis. Zviedru atbilde - pēc saspēles Landeskoga metienu atvaira Pikārds.
Daudz spēka spēles no abām komandām. Zviedri izdarījuši tikai 4 metienus šajā periodā (Kanādai - 11), bet skandināvi vizuāli tik daudz nezaudē šajā duelī.
Klingbergs saņēma labā pozīcijā piespēli, bet iepauzēja un plaukstas metiens garām vārtiem. Kanāda pilnā sastāvā.
30:55 min. Zviedrijai vairākumsDžošs Morisejs atstāj mazākumā Ziemeļamerikas spēlētājus
Kanādiešiem šajā periodā pārsvars. Kopumā spēle atgādina "play off" izšķirošo spēli. Ļoti piesardzīga aizsargu darbība, nav liekas riskēšanas un pieslēgšanās uzbrukumam.
Kanādai šajā periodā metienos pārsvars 9-1. Visā spēlē 19-13.
Kanādiešiem spēcīgs perioda sākums. Zviedri nedaudz apjukuši, bet to arī ietekmē viens mazākums
Kanādai ne pārāk bīstams vairākums. Zviedri labi nosedza metienu līniju un tad izmeta ripu no zonas.
20:50 min. Kanādai vairākumsBekstrēms zaudēja divcīņā un pārkāpa noteikumus pret Pareiko
Kanāda - Zviedrija 0:0. Sācies 2. periods
Kanāda - Zviedrija 0:0. Noslēdzies 1. periods
Neliels haoss abu komandu darbībā. Kanādieši centra zonā pārtver ripu, saspēle un Pointa metienu tver Lundkvists.
Lundkvists vairākumā atvaira metienu, bet tad Dušeinam nesanāk apslidot un iemest vārtos. Kanādieši labāki mazākumā, nekā zviedri vairākumā.
Zviedri lieliski saspēlējas vairākumā, nebaidās arī iziet no zonas, ja ripu pazaudē. Ļoti kustīgi zviedri, bet reāla uzbrukuma vairākumā neseko.
13:08 min. Zviedrijai vairākumsKanādeši pārcentās uzbrukumā, Pareiko saņem 2 min sodu.
Pēc Šeifeles metiena ripa trāpa pa vārtu stabu. Labākā iespēja kanādiešiem nospēlētajās desmit minūtēs.
Zviedrijai diezgan nedrošs vairākums, vairāki metieni, bet ne pārāk bīstami, Kanāda pilnā sastāvā
Kanāda negaidīti mierīgi sākusi spēli, Zviedrijai labāki momenti pirmajās minūtēs.
5:56 min. Zviedrijai vairākums
Kanāda - Zviedrija . Spēle sākusies
2017. gada pasaules hokeja čempionāta gandrīz divarpus nedēļas aizritējušas vienā elpas vilcienā. Šovakar Ķelnes arēnā Zviedrijas valstsvienība centīsies no troņa gāzt pēdējo divu gadu čempioni Kanādu.