2022. gada pasaules hokeja čempionāta mājiniece Somija trešdien B apakšgrupas līderu duelī ar rezultātu 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Zviedrijai.

Abas komandas laukumā spēkojās līdzīgi jau no pirmajām minūtēm, bet 12. minūtē Jakobs Petersons aiz vārtiem atstāja ripu Adamam Larsonam, kurš apslidoja vārtus un izdarīja precīzu metienu, dodot vadību Zviedrijai.

Somijas hokejisti turpinājumā metienus izdarīja biežāk, bet tad divu minūšu laikā viņi pārņēma vadību mačā. 24. minūtē ātrajā uzbrukumā pēc Marko Antilas un Hanness Bjorninena piespēlēm metienu izdarīja Miko Lehtonens, un Zviedrijas izlases vārtsargs Magnuss Helbergs kaut kā nenofiksēja ripu, kas ielēca vārtos. Brīdi vēlāk Somijas hokejisti uzvarēja iemetienā uzbrukuma zonā, un Miko Lehtonens perfekti piespēlēja gar vārtiem Sami Vatanenam, kurš ar vienu pieskārienu deva vadību savai komandai.

Dinamiska un saistoša cīņa turpinājās. Šķietami pārsvars laukumā bija Somijai, taču zviedri saglabāja mieru. 47. minūtē Ēriks Gustafsons izdarīja tālu metienu, neapturot ripu pēc Olivera Ekmana-Larsona piespēles, bet vārtu priekšā cīnījās Joels Kellmans, kurš ar vienu pieskārienu ripai pārsteidza Somijas vārtargu Hari Sateri.

Ne pamatlaikā, ne pagarinājumā uzvarētāju noskaidrot neizdevās, tāpēc cīņa turpinājās pēcspēles metienos, kur vienīgais savu izgājienu pret vārtsargu realizēja Emīls Bemstroms.

Šī uzvara Zviedrijai ar 11 punktiem ļāva pārņemt vadību B grupas kopvērtējumā, taču Somijas izlase viņiem seko ar 10 punktiem. ASV un Norvēģija izcīnījušas pa pieciem punktiem, noslēdzot TOP 4.

Somija – Zviedrija 2:3 (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 0:1).
Vārtu guvēji
: Miko Lehtonens (23:38 min., 1:1), Sami Vatanens (25:39 min., 2:1) – Adams Larsons (11:38 min., 0:1), Joels Kellmans (46:38 min., 2:2), Emīls Bemstroms (uzvaru nesošais pēcspēles metiens)
Metieni pa vārtiem: 31 (11+10+8+2) – 24 (6+8+9+1)
Noraidījumi: 2 – 4