Zviedrijas hokeja izlase otrdien izcīnīja pirmos punktus 2021. gada pasaules čempionātā, sagraujot līdz šim labi spēlējošo Šveices valstsvienību.

Zviedrijas hokejisti A apakšgrupas spēlē triumfēja ar rezultātu 7:0 (2:0, 2:0, 3:0), sagādājot pirmo zaudējumu Šveices hokeja izlasei.

Spēles pirmais periods aizritēja diezgan līdzīgā cīņā, taču pretinieku vārtus "atslēdza" tieši zviedri. Savā pirmajā spēlē pasaules čempionātos Šveices izlases vārtsargu Leonardo Dženoni pārspēja Jespers Fredens, bet pusotru minūti vēlāk rezultātu 2:0 ar vēl vienu negaidītu plaukstas metienu panāca Adrians Kempe.

Otrā perioda ievadā Zviedrijas izlase perfekti izspēlēja skaitlisko vairākumu, trešos zviedru vārtus gūstot Viktoram Olofsonam, bet vēl viens precīzs Fredena raidījums piespieda šveiciešus mainīt vārtsargu. Dženoni vietā laukumā nāca pasaules meistarsacīkšu debitants Melvins Nifelers.

Lai gan Šveices izlase spēles ritējuma ziņā līdz pat mača pēdējām sekundēm turpināja spēkoties pietiekami līdzvērtīgi, vienība nespēja izglābties no smaga zaudējuma. Trešajā periodā pa vārtiem guva Magnuss Nīgrens, Nils Lundkvists un Henriks Tēmerness, kuri nodrošināja graujošo rezultātu 7:0.

Tādējādi uz sesto vietu A apakšgrupā pakāpusies Zviedrijas izlase, kura trīs spēlēs tikusi tikai pie trim punktiem. Zviedri iepriekš piedzīvoja pārsteidzošus zaudējumus pret Dānijas un Baltkrievijas izlasēm. Savukārt trešajā pozīcijā grupā ar sešiem punktiem ir Šveices hokejisti, kuri uzvarēja Čehiju un Dāniju.

Šveices izlase tik smagu sagrāvi pasaules čempionātos nebija piedzīvojusi kopš 1995. gada, kad tā ar rezultātu 0:8 zaudēja Krievijas hokeja izlasei. Zīmīgi, ka septiņus vārtus šveicieši šo gadu laikā bija ielaiduši vien pret Zviedrijas izlasi (1998. gadā piedzīvots zaudējums ar 2:7) un Kanādas valstsvienību (2015. gadā piedzīvots zaudējums ar 2:7).

$duelID=1351;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>