Zviedrijas hokeja izlase piektdien uzvarēja pasaules čempionāta apakšgrupas spēli pret Lielbritānijas hokejistiem, saglabājot cerības uz ceturtdaļfinālu.

Zviedrijas hokejisti britus pārspēja ar rezultātu 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), spēles laikā izpildot 56 metienus pa Bena Bounsa sargātajiem vārtiem.

Pirmos vārtus gan guva Lielbritānijas izlase, kura vismaz spēles pirmajās desmit minūtēs spēja izrādīt kādu pretestību. Precīzais metiens gan bija diezgan nejaušs. Liams Kirks vienkārši uzmeta ripu vārtu virzienā, bet Rikards Rakels nogāza uz tiem slidojošo Brendanu Konoliju, kurš ietriecās vārtsargā Viktorā Fastā. Video atkārtojums ļāva soģiem saprast, ka ripa nonākusi vārtos pirms Konolija un Fasta sadursmes, tādējādi ļaujot britiem negaidīti izvirzīties vadībā.

Drīz vien zviedri, izmantojot nevajadzīgu Konolija pārkāpumu, rezultātu izlīdzināja. Precīzs vairākumā bija Markuss Sorensens. Britu vārtos brīnumus gan rādīja Bounss, kurš jau kārtējo spēli bija gatavs atvairīt ļoti lielu metienu skaitu.

Vadzis lūza otrā perioda vidusdaļā. Zviedrijas izlase, izmantojot tuvā rezervistu soliņa priekšrocības, pretiniekus iespaida savā zonā, bet precīzi meta Jonatans Pudass. Savukārt piecas minūtes vēlāk neveiksmīgu Lielbritānijas izlases iziešanu no zonas izmantoja Mario Kempe.

Kempe spēles pēdējā periodā guva arī otros vārtus, veiksmīgi aizmūkot ātrajā uzbrukumā. Tuvojoties spēles izskaņai, zviedru centieni mazliet apsīka, hokejistiem pēdējā trešdaļa izpildot 14 metienus.

Zviedrijas izlase ar sesto punktu piecās spēlēs pakāpusies uz ceturto vietu apakšgrupā. Tiesa, tai par punktu atpaliek Čehijas un Dānijas hokejisti, kuri aizvadījuši vienu spēli mazāk. Savukārt Lielbritānijas hokejisti ar četriem punktiem piecās spēlēs atrodas septītajā pozīcijā A apakšgrupā.

$duelID=1371;$eventID=27;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>