Eiropas Izaicinājuma kausa Norvēģijas posma otrajā spēlē piektdien Latvijas hokeja izlase rupjībām bagātā cīņā ar 1:4 piekāpās mājiniekiem norvēģiem.

Latvijas rindās par labāko atzina Māri Jasu, bet vārtu sargāja Elvis Merzļikins, kurš atvairīja 27 pretinieku metienus.

Pirmajā periodā vairākumā Ūle Kristians Tolefsens vairākumā guva norvēģiem pirmos vārtus, bet otrā perioda 16.sekundē Latvijas aizsargi izlaida cauri piespēli un Anderss Bastiansens izgājienā pārspēja Merzļikinu. Otrā perioda turpinājumā Matss Trigs divreiz ar spēcīgiem metieniem pārspēja Merzļikinu, nodrošinot norvēģiem izšķirošo pārsvaru. Pēdējā periodā Lauris Bajarūns guva vienīgos Latvijas vārtus mačā.

Spēle izcēlās ar vairākiem kautiņiem, kuros soģi kļūdaini vairāk sodīja Latvijas izlasi. Otrajā periodā Koba Jass asi reaģēja uz norvēģa Tomija Kristiansena rupjībām iemetiena laikā, ar taisnu sitienu sejā aizsūtot norvēģi vieglā nokdaunā. Otrā perioda izskaņā Kristiansens savu līdzjutēju priekšā gribēja kļūt par varoni, provocējot Kobu Jasu. Tiesneši abus kaušļus noraidīja līdz spēles beigām.

Ar to rupjības mačā nebeidzās, jo pēc Latvijas gūtajiem vārtiem nesportiski nospēlēja Norvēģijas kapteinis Tolefsens, pagrūžot mugurā Armandu Bērziņu. Latvijas izlases uzbrucējs asi atbildēja, pēc kā sākās kautiņš ar gandrīz visu laukumā esošo hokejistu dalību.