Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienība Kolorādo "Avalanche" pirmdien Stenlija kausa Rietumu konferences pusfinālā izlaida divu vārtu pārsvaru un cieta jau otro zaudējumu pret Dalasas "Stars" komandu.

"Avalanche" ar rezultātu 2:5 (1:0, 1:4, 0:1) piekāpās "Stars", kas sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 2-0.

Kolorādo komanda abus savus vārtus guva pirmo divu periodu sākumā. Mača septītajā minūtē skaitlisko vairākumu pēc Miko Rantanena piespēles realizēja Neitans Makinons, bet otrās trešdaļas devītajā minūtē vīra pārsvaru izmantoja Rantanens.

"Avalanche" šie arī bija vienīgie vārti duelī, jo pēcāk "Stars" guva piecus bezatbildes vārtus.

Minūti pēc Rantanena "gola" 1:2 panāca Džo Pavelskis, bet jau dažas sekundes vēlāk otro "Stars" skaitlisko vairākumu realizēja Radeks Faksa. Vārtu birums nemazinājās arī līdz 40. minūtes beigām, jo Aleksandrs Radulovs un Esa Lindels pievienoja vēl pa vienam precīzam raidījumam.

Savukārt desmit sekundes līdz dueļa beigām ripu tukšos vārtos iemeta Džeimijs Oleksiaks.

Makinons kļuva vien par trešo "Avalanche" spēlētāju, kuram pirmajās desmit izslēgšanas spēlēs izdevies iekrāt vismaz vienu punktu. Pēdējais to 1986. gadā paveica leģendārais Džo Sakiks.

Savukārt Radulovs kļuva pirmo "Stars" spēlētāju kopš 2003. gada, kuram divos izslēgšanas spēļu mačos pēc kārtas izdevies gūt komandas uzvaras vārtus. Iepriekš 2003. gadā to paveica Maiks Modano.

Abas komandas sērijas trešo dueli aizvadīs trešdien.

Austrumu konferences pusfinālā Ņujorkas "Islanders" ar rezultātu 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) uzvarēja Filadelfijas "Flyers", sērijā izvirzoties vadībā ar 1-0.

Savus vārtus neskartus jau otro maču pēc kārtas noturēja Semjons Varlamovs. Viņa "sausā" sērija ilgst jau 136 minūtes un 20 sekundes, kas ir visu laiku otrais labākais rezultāts "Islanders" komandā. 40 sekundes ilgāk "sausā" 1980. gadā nospēlēja Billijs Smits.

Spēles rezultātu septītajā minūtē atklāja Endijs Grīns, bet nākamie vārti tika gūti vien trešajā periodā. Līdz pēdējās trešdaļas 13. minūtei vēl pa "golam" paspēja iemest Anders Lī, Žans Gabriels Pažo un Devons Teivzs.

Varlamovs vārtus neielaida arī pirmās kārtas piektajā spēlē pret Vašingtonas "Capitals", kad tika svinēta uzvara ar 4:0.

Sērijas otrais mačs paredzēts trešdien.

Otrdien laukumā dosies Bostonas "Bruins" – Tampabejas "Lightning" un Vankūveras "Canucks" – Vegasas "Golden Knights". Pirmajās spēlēs uzvaras izcīnīja "Bruins" un "Golden Knights".

Toronto un Edmontonā vispirms notika 24 komandu izslēgšanas turnīrs, cīņu par Stenlija kausu turpinot 16 vienībām. Vispirms komandas "play-off" kvalifikācijas kārtā aizvadīja sērijas līdz trim uzvarām, bet pēc tam pārgāja uz tradicionālo sēriju formātu līdz četrām uzvarām.