Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa otrās kārtas cīņās ceturtdien, 2. maijā, pie uzvarām tika Kolorādo "Avalanche" un Bostonas "Bruins", tādējādi savās sērijās līdz četrām uzvarām panākot 2-2.

"Bruins" viesos ar 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) apbēdināja Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto vienību Kolumbusas "Blue Jackets". Šī dueļa nākamā spēle sestdien notiks Bostonā, bet pēc tam pirmdien komandas atkal tiksies Kolumbusā.

Spēles sākums nelika vilties līdzjutējiem, kuri nepilnās deviņās minūtēs ieraudzīja jau trīs golus. Sākumā Davids Pastrņaks un Patrīss Beržerons panāca 2:0 "Bruins" labā, bet devītajā minūtē Artēmijs Panarins samazināja rezutāta starpību.

Līdz nākamajiem gūtajiem vārtiem hokeja faniem bija jāgaida 40 spēles minūtes – pēdējās trešdaļas vidū Šons Kuralijs palelināja "Bruins" pārsvaru līdz 3:1. Punktu Bostonas komandas uzvarai pielika Beržerons, otro reizi mačā gūstot vārtus vairākumā.

Šī brīža Latvijas hokeja labākais vārtu vīrs Merzļikins pēc sezonas Šveicē martā noslēdza līgumu ar "Blue Jackets" un pievienojās savai jaunajai komandai Ziemeļamerikā. Latvijas izlases vārtsargs ir kopā ar komandu spēlēs un varēs pievienoties Latvijas izlasei tikai pēc "Blue Jackets" izstāšanās no Stenlija kausa.

Savukārt "Avalanche" savās mājās Denverā ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) "sausā" uzvarēja Sanhosē "Sharks". Šajā duelī nākamais mačs sestdien risināsies "Sharks" mājvietā, bet 6. maijā komandas atkal tiksies Denverā.

Otrā perioda vidū Nātans Makinons guva pirmos vārtus mačā, kas izrādījās uzvaru nesošie, bet pēdējās trešdaļas sākumā Kolins Vilsons vairākumā dubultoja "lavīnu" pārsvaru. Priekšpēdējā minūtē "Sharks" nomainīja vārtsargu pret vēl vienu laukuma spēlētaju, ko izmantoja "Avalanche" - ripu tukšos vārtos iemeta Ēriks Džonsons.

Par spēles galveno varoni kļuva "Avalanche" vācu vārtsargs Filips Grubauers, kurš pirmo reizi Stenlija kausa mačos palika nepārspēts. Vācijas vārtsargs atvairīja visus 32 metienus, bet "Avalanche" pa pretinieku vārtiem izdarīja 27 metienus.