Latvijas uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē 'Sharks' komanda svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas piektajā spēlē cieta pirmo zaudējumu 2021./2022. gada regulārajā čempionātā.

"Sharks" izbraukumā ar rezultātu 3:4 (1:3, 0:1, 2:0) atzina Bostonas "Bruins" pārākumu.

Sanhosē vienība sezonas sākumā bija uzvarējusi četros mačos pēc kārtas, taču Bostonā ieradās nogurusi, jo iepriekšējās trīs dienās aizvadīja divas spēles. Jau 28.sekundē viesus sarūgtināja Breds Maršāns, bet nepilnas trīs minūtes vēlāk Dereks Forborts panāca 2:0.

Apmēram četras minūtes pirms perioda beigām Davids Pastrņāks ieraidīja trešo ripu "Sharks" vārtos, bet pēc pusminūtes Džespers Vezerbī samazināja bostoniešu pārsvaru. Otrā perioda sestajā minūtē Džeiks Debrasks panāca 4:1 un Edinu Hilu "Sharks" vārtos nomainīja Džeimss Reimers.

Trešā perioda otrajā pusē Tomāšs Hertls un Timo Maiers atguva divus vārtus, tomēr neglāba Sanhosē komandu no zaudējuma.

Balcers svētdien spēlēja 15 minūtes un 36 sekundes, no tām vienu minūti un 25 sekundes mazākumā. Liepājnieks divreiz meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, zaudēja vienu ripu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Balcers sezonas pirmajā spēlē guva vārtus, bet nākamajās četrās cīņās palicis bez punktiem.

Astoņi punkti piecos mačos "Sharks" komandai pagaidām dod ceturto vietu Rietumu konferencē. Piecu izbraukuma spēļu sēriju Sanhosē hokejisti noslēgs otrdien pret Nešvilas "Predators".