Amerikas hokeja līgas (AHL) Kaldera kausa izcīņu ar zaudējumu ceturtdien sāka uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā vienība Sanhosē "Barracuda", kas savās mājās ar 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) piekāpās Taksonas "Roadrunners".

Sērijā līdz trīs uzvarām otrā spēle 21. aprīlī notiks Sanhosē, bet tad komandas pārcelsies uz Arizonas pilsētu Taksonu.

AHL debitants Balcers, kurš nesen svinēja 21. dzimšanas dienu, rezultativitātes punktus neguva, nopelnīja divas soda minūtes, divreiz meta pa pretinieku vārtiem, bet viņa lietderības koeficients bija negatīvs "-2". Latviešu uzbrucējs jau mača otrajā minūtē nopelnīja noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju.

"Barracuda" trešā perioda sestajā minūtē izlīdzināja rezultātu 2:2, tomēr pie uzvaras netika. 95 sekundes pirms pamatlaika beigām "Roadrunners" labā uzvaras vārtus guva Leins Pedersons, bet pēdējās sekundēs ripu jau tukšos "Barracuda" vārtos raidīja Dilans Stroms.

Lane Pederson coming in clutch for the @RoadrunnersAHL! With overtime looming, he seals Game 1 with a late goal. #TUCvsSJ pic.twitter.com/esbc5M7cb3

— AHL (@TheAHL) April 20, 2018

Alexander Chmelevski, AKA the Human Pinball Machine, ties the game for @sjbarracuda! #TUCvsSJ pic.twitter.com/qfTS6PO3eU

Balcers savā debijas sezonā bija ļoti rezultatīvs regulārajā čempionātā, 67 spēlēs gūstot 23 vārtus un izdarot 25 rezultatīvas piespēles.

Balcers ir viens no diviem Latvijas hokejistiem, kas šogad cīnās AHL Kaldera kausā. Naktī uz sestdienu savu pirmo maču 2018. gada Kaldera kausā aizvadīs latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā vienība Vilksbāres/Skrentonas "Penguins", kas sērijā līdz trīs uzvarām centīsies pieveikt Šarlotas "Checkers" komandu.