Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas "Blue Jackets" pirmdien izcīnīja pirmo uzvaru šosezon.

"Blue Jackets", kuras vārtus sargāja Jonass Korpisalo, ar rezultātu 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) izbraukumā pieveica Detroitas "Red Wings" hokejistus. Trešdien abas komandas tiksies vēlreiz.

Spēles rezultātu ar plaukstas metienu uzreiz pēc iemetiena atklāja Bobijs Raiens, "Red Wings" komandai mača astotajā minūtē izvirzoties vadībā. Savukārt otrajā periodā rezultāts tika izlīdzināts, kad atkārtotu metienu izpildīja Olivers Bjorkstrands.

Viesi paspēja divreiz norībināt "Red Wings" vārtu pārliktni, bet pirmo reizi vadībā izvirzījās trešā perioda ievadā, kad pirms vārtu guvuma mājinieku cietoksni eleganti apslidoja Aleksandrs Teksjē. Jau minūti vēlāk Mihails Grigorenko ar piespēli ātrajā uzbrukumā izvirzīja Pjēru Lūku Dibuā, kurš panāca rezultātu 3:1.

Viesiem gan vajadzēja pamatīgi iesvīst, lai vadību noturētu. Pēc viena ātrā uzbrukuma Korpisalo atvairītu ripu pirmais savāca laukuma saimnieku aizsargs Marks Stāls, kurš netrāpīja tukšos vārtos, ripai atsitoties pret stabu.

Savukārt spēles pēdējā minūtē Korpisalo virsū uzkrita trīs hokejisti, ripai ieslīdot vārtos pēc Entonija Mantas metiena. Epizode veicināja kautiņu starp vairākiem hokejistiem, tajā piedaloties arī Bjorkstrandam, kurš tādējādi izcēlās ar Gordija Hova "hat-trick" (gūti vārti, rezultatīva piespēle un kautiņš).

Tiesneši pēc atkārtojuma noskatīšanās lēma, ka "Blue Jackets" aizsargi paši savam vārtu vīram uzstūmuši virsū pretinieku hokejistus, ieskaitot mājiniekiem otro precīzo metienu. "Red Wings" gan atlikušo 57 sekunžu laikā nespēja izlīdzināt rezultātu, "Blue Jackets" vienībai svinot pirmo uzvaru trīs mačos.

Kolumbusas komandas vārtos atzīstami spēlēja Korpisalo, kurš atvairīja 35 no 37 pa viņa vārtiem izpildītajiem metieniem. Somijas hokejists turklāt tika pie otrā rezultativitātes punkta savā karjerā, izpelnoties rezultatīvu piespēli Dibuā vārtu guvumā.

Līdz šim Jonass Korpisalo un Elvis Merzļikins pamīšus mainījušies ar pozīciju vārtos. Sezonas pirmajā spēlē "Blue Jackets" ar rezultātu 1:3 piekāpās Našvilas "Predators", vārtos esot Korpisalo, bet Merzļikins devās laukumā otrajā mačā, kurā vienība zaudēja ar 2:5. Latvijas hokejists četrus no vārtiem ielaida tieši trešajā trešdaļā.