Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas līdere Tampabejas "Lightning" otrdien izkritusi no izslēgšanas spēlēm, arī ceturtajā mačā piekāpjoties Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētajai Kolumbusas "Blue Jackets".

Kolumbusas komanda savu skatītāju priekšā izrādījās pārāka ar rezultātu 7:3 (2:1, 2:2, 3:0), sērijā gūstot uzvaru 4-0.

Mājinieki jau pirmo četru minūšu laikā guva divus vārtus, tomēr Tampabeja nemitīgi centās atspēlēties. Sets Džounss otrā perioda sākumā "Blue Jackets" izvirzīja vadībā 3:1, bet Sedriks Pakē un Breidens Points piecu minūšu laikā rezultātu izlīdzināja.

Pirms perioda beigām Olivers Bjorkstrands guva vārtus "uz ģērbtuvēm", no kuriem viesi vairs neatguvās.

Spēles noslēguma trīs precīzi raidītas ripas jau lidoja tukšos vārtos, Tampabejas komandai cenšoties atspēlēties nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Līdz ar to no izslēgšanas spēlēm izkritusi Tampabejas "Lightining" vienība, kura kļuva par otro komandu NHL vēsturē, kas regulārās sezonas laikā uzvarējusi 62 spēlēs, atkārtojot 1995./96. gada sezonā Detroitas "Red Wings" iespēto.

Kolumbusas hokejistiem tagad jāgaida līdz Bostonas "Bruins" un Toronto "Maple Leafs" sērijas beigām, lai uzzinātu savu nākamo pretinieku Austrumu konferences pusfināla sērijā. Šobrīd vadībā 2-1 atrodas Toronto vienība.

Latvijas hokejists Elvis Merzļikins, kurš vien sezonas izskaņā vienojās ar "Blue Jackets" komandu, Latvijas izlasei gaidāmajam čempionātam varētu pievienoties tikai pēc komandas izkrišanas no "play-off".