Sentluisas "Blues" vienība ceturtdien, 18. aprīlī, ar precīzu metienu cīņas pēdējā minūtē nonāca vairs tikai vienas uzvaras attālumā no Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas otrās kārtas.

Stenlija kausa Rietumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē "Blues" izbraukumā ar rezultātu 3:2 (0:2, 0:0, 3:0) uzvarēja Vinipegas "Jets", sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 3-2.

Pirmajā periodā "Jets" pēc diviem vārtiem nonāca vadībā ar 2:0, tomēr "Blues" parādīja raksturu un noslēdzošajā trešdaļā guva trīs bezatbildes vārtus. Uzvaru viesiem no Sentluisas nodrošināja Džeidens Švarcs, kurš vārtus guva vien 15 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Šīs sērijas sestais mačs sestdien notiks Sentluisā. Šobrīd uzvaras guvušas tikai izbraukumā spēlējušās komandas.

Vēl vienā Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijā Sanhosē "Sharks" savā laukumā ar 5:2 (2:1, 1:0, 2:1) apspēlēja pagājušās sezonas Stenlija kausa finālisti Vegasas "Golden Knnights", sērijā samazinot deficītu līdz 2-3.

Uzvarētājiem divus vārtus iemeta Tomāšs Hertls.

Sērijas nākamā cīņa, kas var būt arī pēdējā, notiks svētdien Lasvegasā.

Savukārt Austrumos Karolīnas "Hurricanes" savā laukumā ar 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) uzvarēja Stenlija kausa čempioni Vašingtonas "Capitals", sērijā panākot neizšķirtu 2-2.

Teicamu sniegumu "Hurricanes" vārtos demonstrēja čehs Petrs Mrāzeks, kurš atvairīja 30 pretinieku metienus.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas "Capitals", kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas "Golden Knights", pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.