Pēc ilgstošas savainojuma ārstēšanas pirmo spēli šīs Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā naktī uz trešdienu beidzot aizvadīja Pitsburgas "Penguins" uzbrucējs Teodors Bļugers, kamēr citā mačā savainojumu guva vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš nevarēja turpināt spēli.

"Penguins" savā laukumā gan ar 2:5 (0:2, 2:2, 0:1) atzina Toronto "Maple Leafs" pārākumu, piedzīvojot jau devīto zaudējumu pēdējo 11 maču laukā.

Bļugers jau pirmssezonas treniņnometnē guva ķermeņa augšdaļas savainojumu un šosezon vēl nebija spēlējis. Savā pirmajā mačā latvietis laukumā pavadīja tieši 12 minūtes, kuru laikā metienu pa vārtiem neveica, taču izpildīja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja 55% iemetienu.

Šajā cīņā savus 400. vārtus NHL karjerā iemeta "Maple Leafs" uzbrucējs Džons Tavaress. "Penguins" labā pa vārtiem iemeta kapteinis Sidnijs Krosbijs un Rikards Rakels.

Citu NHL maču priekšlaicīgi bija jābeidz Merzļikinam. Viņš uzsāka Kolumbusas "Blue Jackets" cīņu pret Filadelfijas "Flyers", ko savā laukumā izdevās pagarinājumā pieveikt ar 5:4 (1:0, 1:2, 2:2, 1:0), bet 33. minūtē viņš guva kājas savainojumu, nespējot turpināt spēli.

Līdz tam latvietis bija atvairījis 15 no 17 metieniem. Viņa vietā laukumā devās soms Jonass Korpisalo, kurš tika galā ar 18 no 20 raidījumiem. Otrajā periodā traumu guva arī "Blue Jackets" aizsargs Džeiks Bīns.

Uzvaru mājiniekiem pagarinājuma ceturtajā minūtē nodrošināja aizsargs Vladislavs Gavrikovs. Tiesa, trešās trešdaļas laikā "Blue Jackets" ieguva un nenosargāja 4:2 vadību.

Savukārt jau sesto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres", kas savu skatītāju priekšā ar 4:5 (1:2, 2:3, 1:0) atzina Vankūveras "Canucks" pārākumu.

Latvietis nospēlētajās 9:05 minūtēs veica vienu metienu pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieku raidījumu un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1. Viņš šosezon 16 spēlēs iekrājis piecus (3+2) rezultativitātes punktus un neitrālu lietderības koeficientu.

Cīņas laikā "Sabres" atradās iedzinējos ar 2:5, taču spēja rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, bet ne panākt neizšķirtu. Teicamu maču "Canucks" rindās aizvadīja Bo Horvats, kura kontā vienu vārti un divas rezultatīvas piespēles, palīdzot komandai pārtraukt trīs zaudējumu sēriju.

Vēl vienā spēlē debiju Tampabejas "Lightning" sastāvā vēl nepiedzīvoja uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kura jaunā komanda savā laukumā ar 5:4 (1:1, 2:2, 1:1, 1:0) pagarinājumā apspēlēja Dalasas "Stars". Uzvaru nesošos vārtus iemeta Alekss Kilorns.

Balcers šo sezonu uzsāka Floridas "Panthers" sastāvā, taču pagājušajā nedēļā tika ievietots atteikumu draftā, un viņu savā paspārnē paņēma "Lightning".

No Latvijas hokejistu pārstāvētajiem klubiem vislabāk šobrīd klājas "Lightning", kas 19 punktiem 16 mačos ir sestā Austrumu konferencē, bet "Penguins" ar 15 punktiem ir 13. pozīcijā. Tikai vienu punktu aiz tās ir "Sabres", kamēr "Blue Jackets" ar 11 punktiem atrodas konferences pašā apakšā jeb 16. pozīcijā.