Latvijas izlases hokejists Teodors Bļugers svētdien pielika roku Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Pitsburgas "Penguins" panākumā, viņa pārstāvētajai vienībai pieveicot Vašingtonas "Capitals" hokejistus.

Pitsburgas komanda mājās uzvarēja ar rezultātu 6:3 (2:1, 2:2, 2:0).

Teodors Bļugers laukuma saimnieku sastāvā laukumā aizvadīja 17:40 minūtes, kas bija ceturtais lielākais spēles laiks starp "Penguins" uzbrucējiem, kā arī uzbrucēja rekords šajā sezonā. Centra uzbrucējs 3:34 minūtes spēlēja mazākumā, uzvarēja desmit no 15 iemetieniem, divreiz bloķēja pretinieku raidījumus, izpildīja divus spēka paņēmienus un spēli noslēdza ar lietderības koeficientu +2.

Spēles rezultātu vairākumā atklāja Jevgeņijs Kuzņecovs, bet "Penguins" spēja divus vārtus atspēlēt. Mača 11. minūtē izcēlās Braiens Rasts, bet 32 sekundes vēlāk vārtus jau guva Bļugera maiņas biedrs Brandons Tanevs. Šajā vārtu guvumā piedalījās arī Latvijas hokejists, kurš pirms precīzā metiena uzvarēja iemetienu.

Otrajā periodā Jakubs Vrana izlīdzināja rezultātu, bet Rasts un Džeiks Gencels mājiniekiem jau sagādāja rezultātu 4:2. Neilgi pirms došanās pārtraukumā vienus vārtus gan atspēlēja Niklass Bakstrēms.

Punktu spēlei "Penguins" pielika pašā spēles izskaņā, kad gan Zaks Astons-Rīss, gan Sidnijs Krosbijs pa reizei raidīja ripu tukšos "Capitals" komandas vārtos. Tādējādi šī kļuva par "Penguins" komandas rezultatīvāko spēli šosezon, vienībai pirmoreiz gūstot vairāk nekā piecus vārtus vienā mačā.

Pitsburgas komanda ar 15 punktiem 13 spēlēs ieņem piekto vietu Austrumu divīzijā, bet vietu augstāk ar identisku spēļu un punktu skaitu atrodas Vašingtonas "Capitals" komanda.

Abas komandas otrdien vēlreiz tiksies Pitsburgā.