Latvijas izlases hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Pitsburgas "Penguins" ceturtdien Austrumu konferences pirmās kārtas otrajā spēlē piekāpās Ņujorkas "Rangers" vienībai.

"Penguins" vienība ar rezultātu 2:5 (1:1, 1:2, 0:2) zaudēja "Rangers" hokejistiem. Sērijā rezultāts kļuvis 1-1.

Teodors Bļugers spēli aizvadīja ceturtajā uzbrucēju virknējumā, laukumā pavadot 10:39 minūtes, no kurām 2:52 bija mazākumā. Centra uzbrucējs izpildīja vienu metienu, trīsreiz veica spēka paņēmienus un uzvarēja trijos no septiņiem iemetieniem.

Spēles pirmos vārtus mača ievadā pēc Artemija Panarina piespēles guva Endrjū Kops, bet jau divas minūtes vēlāk Igoru Šestjorkinu ar spēcīgu metienu pārspēja Džeiks Gencels, kurš panāca rezultātu 1:1. Pirmās trešdaļas laikā valdīja ātra spēle, "Rangers" izpildot 14 metienus, bet "Penguins" atzīmējoties ar 11 raidījumiem pa pretinieku vārtiem, taču rezultāts šajā periodā vairs nemainījās.

Laukuma saimnieki vadību atguva otrās trešdaļas trešajā minūtē, kad Raiens Stroms vairākumā pielaboja Ādama Foksa metienu. Nepilnas desmit minūtes vēlāk ar tādu pašu darbību izcēlās Kriss Kraiders, panākot jau rezultātu 1:3.

Otrās trešdaļas izskaņā pretuzbrukumā vareni nocīnījās Sidnijs Krosbijs, kurš ar atkārtotu metienu deva "Penguins" komandai cerības atspēlēties – rezultāts jau 2:3. Pitsburgas vienība trešo trešdaļu uzsāka vareni, izpildot pirmos deviņus metienus. Taču Šestjorkins katru no tiem atvairīja. Savukārt spēles liktenis tika izšķirts no trešdaļas devītās līdz desmitajai minūtei, kad Panarins un Frenks Vatrano ar precīziem metieniem nodrošināja vadību 2:5.

Mājinieku vārtos Šestjorkins atvairīja 39 no 41 metiena. Tristena Džerija un Keisija Desmita savainojumu dēļ Pitsburgas komandas vārtus sargāja nomināli trešais vārtsargs Luiss Domings, kurš tika galā ar 35 no 40 pretinieku raidījumiem.

Sērijas trešā spēle norisināsies sestdien Pitsburgā. "Rangers" vienība regulāro sezonu noslēdza otrajā vietā Austrumu konferencē, bet "Penguins" ieņēma septīto pozīciju.

Ziņots, ka sērijas pirmajā spēlē triumfēja "Penguins" vienība, kas trešajā papildlaikā uzvarēja ar rezultātu 4:3.