Bostonas "Bruins" komanda pirmdien izcīnīja trešo uzvaru pār Tampabejas "Lightnings" Austrumu konferences finālā, izvirzoties vadībā sērijā ar 3-2.

Sērijas piektā spēle, kas notika Bostonā, noslēdzās ar rezultātu 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) mājinieku labā. Spēles sākums gan neliecināja, ka "Bruins" varētu izvirzīties vadībā sērijā, jo pirmajā trešdaļā bostonieši izdarīja tikai četrus metienus pa "Lightning" vārtiem, turklāt pirmos vārtus guva viesi – jau otrās minūtes sākumā Saimons Ganjē izvirzīja vadībā Tampabejas komandu.

Tomēr pārējos 33 metienus pa saviem vārtiem"Bruins" vārtsargs Tims Tomass atvairīja, un Ganjē vārti palika vienīgie "Lightning" gūtie šai mačā.

Otrās trešdaļas piektajā minūtē Nātans Hortons rezultātu izlīdzināja, bet Breds Maršāns pēc 10 minūtēm izvirzīja "Bruins" vadībā.

Trešajā trešdaļā "Lightning" hokejist centās, cik spēka, taču izlīdzināt rezultātu viņiem neizdevās, un trešos vārtus Riks peverlijs guva, raidot ripu tukšajos Tampabejas vārtos , kad viesi mača beigās bija nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Tādējādi "Bruins" ir vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas Stenlija kausa izcīņas finālā, kurā Bostonas klubs nav spēlējis 21 gadu.

Rietumu konferences finālā vadībā ar 3-1 ir Vankūveras "Canucks", kas spēlē ar Sanhosē "Sharks".