Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālā trešo zaudējumu piedzīvoja latviešu uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Bostonas "Bruins" komanda.

"Bruins" Stenlija kausa finālsērijas piektajā spēlē ar rezultātu 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) izbraukumā zaudēja Čikāgas "Blackhawks" hokejistiem, sērijā līdz četrām uzvarām nonākot zaudētājos ar 2-3. Sērijas sestā un, nepieciešamības gadījumā, septītā spēle risināsies Bostonā.

Daugaviņš, kurš piedalījās iepriekšējās četrās spēlēs, šajā mačā palika komandas rezervē. Viņa vietā laukumā tika sūtīts zviedru uzbrucējs Karls Sēderbegs.

Mača 18.minūtē rezultātu atklāja Patriks Keins, kurš vadībā izvirzīja "Blackhawks" komandu, bet 25.minūtē pēc vēl viena Keina precīzā raidījuma rezultāts kļuva 2:0. Trešā perioda sākumā Zdeno Hara vienus vārtus "Bruins" komandai atspēlēja, tomēr mača izskaņā Deivs Bolands meta ripu tukšajos Bostonas komandas vārtos, palīdzot savai komandai uzvarēt ar rezultātu 3:1.

"Bruins" komanda savā pastāvēšanas vēsturē sešas reizes triumfējusi Stenlija kausa izcīņā, un pēdējo reizi to izdarīja 2010./11. gada sezonā. Savukārt "Blackhawks" kontā ir četri Stenlija kausi, no kuriem pēdējais ir iegūts 2009./10.gada sezonā.