Uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālsērijas pirmajā mačā trešdien guva Kolorādo "Avalanche", pagarinājumā izšķirošo ripu iemetot Andrē Burakovskim.

Pirmajā mačā "Avalanche" savā laukumā ar 4:3 (3:1, 0:2, 0:0, 1:0) pieveica pašreizējo Stenlija kausa čempioni Tampabejas "Lightning". Sērijā līdz četrām uzvarām Kolorādo štata klubs līdz ar to izvirzījies vadībā ar 1-0.

"Avalanche" hokejisti jau spēles sākumā ieguva divu vārtu pārsvaru – astotajā minūtē Miko Rantanena metienu caur padusi izlaida "Lightning" vārtsargs Andrejs Vasiļevskis, un pirmais pie vārtos slīdošās ripas bija Gabriels Landeskogs. Vien pusotru minūti vēlāk mājinieki piespieda Tampas spēlētājus kļūdīties savā zonā, un ripa nonāca pie Valērija Ņičuškina, kurš ar metienu no pāris metru distances panāca jau 2:0.

Šī brīža Stenlija kausa čempioni vienus vārtus atguva 13. minūtē, kad precīzs izgājienā uz vārtiem bija Niks Pols, kurš izmantoja lielisku Viktora Hedmana piespēli pāri puslaukumam. Līdz pirmās trešdaļas beigām "Avalanche" gan atjaunoja divu vārtu pārsvaru – nūju partnera metienam pielika Arturi Lehkonens.

Šajā mačā labāk izskatījās "Avalanche", taču otrajā periodā "Lightning" izdevās gūt divus vārtus un panākt neizšķirtu. Lielisku reidu vienā no uzbrukumiem uz mājinieku vārtiem izpildīja Ņikita Kučerovs, kurš, skaisti apspēlējot aizsargu, pēdējā brīdī piespēlēja ripu Ondržejam Palātam, kuram 33. minūtē atlika to raidīt vārtos.

Ar šo piespēli Kučerovs simboliski kļuva par ceturto aktīvo hokejistu, kurš Stenlija kausa izcīņā partneriem asistējis vismaz 100 reižu.

Neizšķirtu "Lightning" panāca tikai 48 sekundes vēlāk, kad lielisku metienu no zilās līnijas izpildīja Mihails Sergačovs. Trešajā periodā liels pārsvars piederēja "Avalanche" hokejistiem, taču viņiem neizdevās izmantot savas iespējas, lielisks vārtos bija arī Vasiļevskis.

Finālsērijas pirmās spēles liktenis tika izšķirts pagarinājumā, un uzvaru mājiniekiem jau tā otrajā minūtē nodrošināja Burakovskis, kurš tika atstāts teju nepiesegts pēc tam, kad "Avalanche" piespieda pretiniekus kļūdīties piespēlē.

"Avalanche" hokejisti šajā spēlē pa pretinieku vārtiem meta 38 reizes, kamēr "Lightning" vienība Dārsija Kempera modrību traucēja 23 reizes.

Finālsērijas otrais mačs turpat "Avalanche" mājvietā Denverā notiks svētdienas rītā pēc Latvijas laika, bet pēc tam divas spēles gaidāmas Tampā.

"Lightning" ir iepriekšējo divu gadu Stenlija kausa čempione, bet Avalanche" finālā iekļuvusi pirmo reizi kopš 2001. gada, kad tā arī izcīnīja savu iepriekšējo titulu. Regulārajā čempionātā Kolorādo štata klubs Rietumu konferencē izcīnīja pirmo vietu un, iegūstot 119 punktus 82 spēlēs, atpalika tikai no Floridas "Panthers". Savukārt "Lightning" bija piektā austrumos.