Latvijas aizsargs Kārlis Čukste otrdien izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli Somijas hokeja čempionāta regulārā turnīra pēdējā spēlē un sekmēja Lahti "Pelicans" komandas uzvaru.

"Pelicans" mājās ar 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) uzveica "Hameenlinna" vienību.

Čukste jau spēles otrajā minūtē raidīja ripu tīklā epizodē, kurā viņš viens pats bija atstāts pie kreisā vārtu stabiņa. 16 sekundes pirms pamatlaika beigām latviešu aizsargs izdarīja metienu no zilās līnijas pie kreisā borta, komandas biedram mainot ripas lidojuma virzienu un panākot 3:2.

Čukste šajā mačā uz ledus pavadīja 22 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +3. Latvijas hokejists tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Vēl otrdien Mikeli "Jukurit" bez Oskara Batņas pieteikumā mājās ar 6:2 (2:0, 1:1, 3:1) uzvarēja Raumas "Lukko", zaudētāju rindās Jānis Švanenbergam nepilnās 11 minūtēs tiekot pie negatīva lietderības koeficienta -2. Jiveskiles JYP bez Daniela Bērziņa pieteikumā izbraukumā ar 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) uzveica Kuopio "KalPa", bet Tamperes "Tappara" ar vārtsargu Jāni Kalniņu rezervē mājās ar 3:0 (3:0, 0:0, 0:0) pārspēja Pori "Assat".

Turnīra tabulā "Tappara" ar 115 punktiem 60 cīņās bija pirmā, "Jukurit" ar 113 punktiem ieņēma otro vietu, "Pelicans" ar 93 punktiem ir devītā, "Lukko" ar 89 punktiem 58 mačos ir desmitā, bet JYP ar 62 punktiem ir 13.vietā 15 komandu konkurencē. No latviešu pārstāvētajām vienībām izslēgšanas turnīrā nepiedalīsies tikai JYP.