Kā pirmā Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālu trešdien sasniedza Floridas "Panthers" komanda, kas pusfinālsērijas ceturtajā mačā ar 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) pieveica Karolīnas "Hurricanes" vienību.

Austrumu konferences finālsērijā "Panthers" bija pārāki ar 4-0, pirmo reizi kopš 1996.gada sasniedzot Stenlija kausa finālu.

Uzvaras vārtus trešdienas mačā 4,9 sekundes pirms pamatlaika beigām guva Metjū Tkačaks, realizējot skaitlisko vairākumu.

Finālā "Panthers" tiksies ar Rietumu konferences labāko komandu. Tajā sērijā Latvijas uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vegasas "Golden Knights" ir vadībā ar 3-0 pret Dalasas "Stars".

"Šī bija absolūta bauda," pēc uzvaras ceturtajā mačā sacīja "Panthers" galvenais treneris Pols Moriss.

Jau spēles 41.sekundē Antonī Duklērs izvirzīja vadībā Floridas komandu, bet 11.minūtē Tkačaks realizēja skaitlisko vairākumu, panākot 2:0.

Pirmā perioda 14.minūtē Pols Ščasnijs vienus vārtus viesiem atguva, bet otrās trešdaļas sakumā Taivo Teravainens panāca 2:2. Līdz trešdaļas beigām "Panthers" gan vadību atguva - precīzs metiens desmitajā minūtē padevās Raienam Lombergam.

Mača 57.minūtē Jespers Fāsts panāca 3:3, tomēr pēdējais vārds piederēja mājiniekiem un Tkačaks vairākumā nepilnas piecas sekundes pirms finālsvilpes nodrošināja "Panthers" triumfu mačā un visā sērijā.

Sergejs Bobrovskis šoreiz "Panthers" vārtos tika galā ar 36 no 39 metieniem, bet kopumā sērijā atvairīja 174 no 180 "Hurricanes" spēlētāju metieniem, tiekot pie 96,6% atvairījumu.

Visas četras spēles "Panthers" uzvarēja ar vienu vārtu pārsvaru.

"Panthers" Stenlija kausa izcīņā līdz šim spēlējusi tikai vienu reizi, 1996.gadā atzīstot tobrīd Sanda Ozoliņa pārstāvētās Kolorādo "Avalanche".