Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda piektdien noslēdzošajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) pirmssezonas pārbaudes spēlē savā laukumā ar 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) piekāpās Ņujorkas "Islanders" hokejistiem.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neveica, bet izpildīja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu raidījumu un nopelnīja divas soda minūtes, cīņu noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Latvijas uzbrucējs atradās laukumā, kad Džordans Eberla otrās trešdaļas vidū "Islanders" vienības labā iemeta uzvaras vārtus, panākdams 2:1. Viens pirms dažām sekundēm latvietis bija izcietis noraidījumu.

Kā zināms, "Islanders" komandas treniņnometnē piedalījās arī latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis, kurš gan pirms nedēļas tika atskaitīts un pēcāk nosūtīts uz Amerikas Hokeja līgu (AHL).

"Sabres" trešdien papildināja sastāvu ar Bufalo vienības un Latvijas izlases bijušā galvenā trenera Teda Nolana dēlu Džordanu, kuru pirms tam Losandželosas "Kings" ievietoja atteikumu draftā. Debijas mačā pret "Islanders" viņš atzīmējās ar rezultatīvu piespēli vienīgo vārtu guvumā, ko iemeta Sems Reinhārts.

"Sabres" sešās pirmssezonas pārbaudes spēlēs piedzīvoja piecus zaudējumus.

NHL treniņnometnēs sākotnēji bija seši latviešu hokejisti, bet tagad palicis tikai Girgensons. Bez Gudļevska treniņnometnē piedalījās vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks, kurš centās izkarot vietu Kolumbusas "Blue Jackets", Toronto "Maple Leafs" pārstāvēja uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals, Sanhosē "Sharks" rindās bija vēl viens uzbrucējs Rūdolfs Balcers, bet čempionu Pitsburgas "Penguins" sastāvā neiekļuva cits uzbrucējs Teodors Bļugers.

Jaunā NHL sezona tiks ievadīta 4. oktobrī.