Bufalo "Sabres" rindās trešdien zvaigžņoti debitēja 19 gadus vecais uzbrucējs Zemgus Girgensons, tādējādi kļūstot par 19. Latvijas hokejistu pasaules spēcīgākajā hokeja līgā – Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Atgādinām, ka Girgensonam debija padevās teicama, jo jau pirmajā spēlē viņš guva vārtus. Tas gan neglāba "Sabres" no zaudējuma 1:2 spēlē pret Detroitas "Red Wings".

2012.gada NHL draftā "Sabres" izvēlējās Girgensonu ar 14. numuru, kas bija visaugstākā vieta starp Latvijas hokejistiem vēsturē. Iepriekšējais rekordists bija Sandis Ozoliņš, kuru 1991.gadā ar 30. numuru izvēlējās Sanhosē "Sharks". Iepriekšējo sezonu Girgensons aizvadīja Amerikas hokeja līgas (AHL) klubā Ročestras "Americans", bet šogad pirms sezonas teicami sevi parādīja "Sabres" treniņnometnē un iekļuva komandas pamatsastāvā.

Līdz šim pēdējais Latvijas hokejists, kurš debitēja NHL, bija Artūrs Kulda – 2010.gada 12.februārī Atlantas "Thrashers" rindās pret Minesotas "Wild". Neilgi pirms tam 2010.gada 14.janvārī Otavas "Senators" rindās spēlē pret Ņujorkas "Rangers" debitēja Kaspars Daugaviņš.

Zemgus Girgensons 1 1 0 1 0

AS-aizvadītās spēles; GV-gūtie vārti; RP-rezultatīvas piespēles; P-rezultativitātes punkti; SM- soda minūtes.

Vārtsargi (regulārajā čempionātā)
Spēlētājs AS Min. RP SM ZV ZVS U Z N PMS AV AV%
Artūrs Irbe 568 32 066 9 90 1 513 2.83 218 236 79 33 14 092 89,9
Pēteris Skudra 147 7 162 2 6 326 2.22 51 47 20 6 2 935 90

AS-aizvadītās spēles; RP-rezultatīvas piespēles; SM- soda minūtes; ZV-zaudētie vārti; ZVS-zaudētie vārti vidēji spēlē; U-uzvaras; Z-zaudējumi; N-neizšķirti; PMS-pēcspēles metienu sērijas; AV-atvairītie metieni; AV%-atvairīto metienu procents