Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē piektdien, 12. novembrī, Zemgus Girgensona pārstāvētā vienība Bufalo "Sabres" ar 3:2 (0:0, 3:2, 0:0) pieveica Edmontonas "Oilers", tādējādi pārtraucot piecu zaudējumu sēriju un sagādājot teicami sezonu sākušajai Edmontonas vienībai vien trešo zaudējumu.

Girgensons nospēlēja 14:56 minūtes, kuru laikā neizcēlās ar rezultativitātes punktiem, izdarīja divus metienus pa vārtiem, bet cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu. Pirmās trešdaļas vidū Girgensons par ķeksēšanu nopelnīja divas soda minūtes, bet "Oilers" hokejisti šo vairākumu nespēja izmantot un pēc nepilnas pusotras minūtes paši nopelnīja noraidījumu.

Visi vārti mačā tika gūti otrajā periodā. Uz izgājienā pretuzbrukumā Andersa Bjorka gūtajiem vārtiem "Oilers" atbildēja ar Leona Draizaitla diviem "goliem". Savukārt "Sabres" rindās "atbildes triecienu" deva 20 gadus vecais Dilans Kouzenss, kurš perioda 14. minūtē izlīdzināja rezultātu, bet 50 sekundes pirms otrā pārtraukuma panāca 3:2 "Sabres" labā.

Citā NHL mačā Kolumbusas "Blue Jackets" bez Elvja Merzļikina vārtos ar 3:4 (1:1, 2:2, 1:0) zaudēja Vašingtonas "Capitals", kuras rindās 742. vārtus savā karjerā guva izcilais krievu hokejists Aleksandrs Ovečkins.

Merzļikina komandas biedrs Jonass Korpisalo mačā tika galā ar 24 no 28 metieniem, bet "Capitals" vārtos Iļja Samsonovs atvairīja 26 no 29 metieniem.

Spēles trešajā minūtē Šons Karelijs vadībā izvirzīja "Blue Jackets", bet pirmās trešdaļas vidū Ovečkins panāca izlīdzinājumu. Ovečkins ar savu 742. precīzo metienu karjerā kļuvis par visu laiku ceturto labāko "snaiperi" NHL vēsturē, šajā sarakstā apsteidzot leģendāro Bretu Halu. Saraksta pirmās trīs vietas ieņem Veins Greckis (894), Gordijs Hovs (801) un Jaromīrs Jāgrs (766).

Otrā perioda 24. sekundē Gārnets Hetevejs pirmo reizi spēlē vadībā izvirzīja ASV galvaspilsētas komandu, bet pēc septiņām minūtēm Hetevejs guva savus otros vārtus spēlē un arī šajā sezonā, panākot jau 3:1. Drīz vien "Blue Jackets" spēli izlīdzināja, jo 22 sekunžu laikā vārtus guva Karelijs un Gustavs Nīkvists. Uzvaru mačā "Capitals" izrāva pamatlaika izskaņā – 102 sekundes pirms trešā perioda beigām precīzs bija Konors Šīrijs.