Latvijas hokeja klubs "Rīga" Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta spēlē sestdien Piņķos ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) pārspēja Čehijas vienību Karlovi Vari "Energi", izšķirošos divus vārtus gūstot vien divu minūšu laikā.

Vārtus "Rīgas" kluba labā guva Nikolajs Jeļisejevs, Rūdolfs Maslovskis un Rustams Begovs.

Pirmo divu periodu laikā abas vienības pamanījās gūt tikai vienus vārtus - otrā perioda viducī "Rīgu" vadībā izvirzīja Jeļisejevs.

Tomēr pamatlaika noslēdzošās trešdaļas ievadā "Energi" pamanījās rezultātu izlīdzināt, bet pēc pāris minūtēm pirmo reizi šajā mačā izvirzīties vadībā, kad trāpīgs metiens padevās Tomašam Kvapilam. Taču rīdzinieki ieguva otro elpu, kad 47.minūtē rezultātu izlīdzināja Maslovskis, bet vēl pēc divām minūtēm precīzs bija Begovs, atkal izvirzot vadībā mājiniekus.

Savukārt 53.minūtē "Energi" komandai bija teicama izdevība vismaz rezultātu izlīdzināt, jo pēc Rodrigo Ābola un Kārļa Ozoliņa noraidījumiem Čehijas klubs varēja spēlēt piecatā pret trim. Tomēr rīdziniekiem izdevās mazākumu izturēt.

Pēc tam "Rīga" centās maču novirzīt spēli pretinieku zonā, kas arī izdevās, turklāt pretiniekiem ilgu laiku nekādi neizdevās nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Pēc šī mača "Rīgas" komanda vēl divas dienas vēlāk Piņķos sacentīsies ar Zalcburgas "Red Bull".

Šīs sezonas astoņās spēlēs "Rīgas" komanda tikusi pie sešām uzvarām - vienas no tā pēcspēles metienu sērijā, kas tai ar 18 punktiem dod ceturto vietu Rietumu konferencē.

Jaunajā sezonā MHL regulārajā čempionātā startē 40 komandas, kas sadalītas divās konferencēs un četrās divīzijās. Pēc regulārās sezonas izslēgšanas spēlēm kvalificēsies katras konferences 16 spēcīgākās vienības.

Kopumā čempionātā startē klubi no astoņām valstīm - Latvijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Ungārijas, Austrijas, Kazahstānas un Čehijas.

Trīs iepriekšējās sezonās Leonīda Tambijeva vadītā "Rīgas" komanda spēja iekļūt Harlamova kausa izcīņas turnīrā, tomēr allaž jau pirmajā kārtā zaudēja Mitišču "Atlanti" komandai.