Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Ņujorkas "Islanders" otrdien paildzināja Austrumu konferences finālsēriju pret Tampabejas "Lightning", uzvarot piektajā dueļa mačā.

"Islanders" hokejisti uzvarēja ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0), bet sērijā ar rezultātu 3-2 vadībā joprojām ir "Lightning".

Spēles rezultātu pirmajā periodā skaitliskajā vairākumā atklāja Raiens Puloks, kurš, neapturot ripu pēc piespēles, to ar plaukstas metienu raidīja Andreja Vasiļevska sargātajos vārtos.

Otrā perioda ievadā atbildi izteica "Lightning" hokejisti. Semjons Varlamovs tika galā ar diviem metieniem pēc kārtas, bet nespēja vairs tvert Viktora Hedmana raidījumu. Drīz vien Tampabejas vienība guva vēl vienus vārtus, izceļoties Kārteram Varhegī, tomēr tiesneši pēc atkārtojuma noskatīšanās lēma, ka pirms precīzā metiena bijusi aizmugure.

Abām komandām nespējot atrisināt neizšķirtu, tām nācās spēlēt divus papildlaikus. Izcils vārtos bija Varlamovs, kurš mača gaitā atvairīja 36 no 37 pretinieku metieniem, tomēr savu tautieti arī pasaudzēja Ņikita Kučerovs. Uzbrucējs otrajā papildlaikā nespēja atlēkušo ripu novirzīt pustukšos vārtos.

Savukārt "Islanders" vienībai uzvaru izrāva Džordans Eberle, kurš ātrajā uzbrukumā raidīja ripu vārtu stūrī pēc Andersa Lī piespēles.

Abas komandas sērijas sesto spēli aizvadīs ceturtdien. NHL finālā dueļa uzvarētāju jau sagaida Dalasas "Stars" hokejisti.