Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš sestdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē atvairīja 21 metienu, taču Helsinku "Jokerit" ielaida piecus vārtus un mājās piedzīvoja smagu zaudējumu.

"Jokerit" mājās ar 1:5 (0:2, 1:2, 0:1) piekāpās Austrumu grupas trešajai spēcīgākajai komandai Magņitogorskas "Metallurg".

Kalniņš "Jokerit" vārtos tika galā ar 21 no 29 metieniem, kamēr viņa kolēģis pretējā laukuma galā Juho Olkinuora neitralizēja 24 no 25 metieniem.

Latvijas vārtsargs pirmo reizi kapitulēja jau mača 47 sekundē, kad viņu pārspēja Deniss Rasmusens. Otros vārtus Kalniņš ielaida 11.minūtē mazākumā, kad izcēlās Beks Teilors.

Kalniņš tika nomainīts pēc piektajiem zaudētajiem vārtiem 15 minūtes un 36 sekundes pirms spēles beigām. Samuels Jukuri atlikušajā laikā atvairīja visus trīs metienus.

24.minūtē Sami Lepiste vienus vārtus atguva, bet mača turpinājumā vārtus gūt izdevās tikai viesiem, 3:1 panākot jau 35 sekundes vēlāk ar Andreja Čibisova metienu.

Magņitogorskas vienības rindās trīs rezultativitātes punktus (2+1) sakrāja Teilors.

Citā mačā Oļega Znaroka un Latvijas trenera Harija Vītoliņa vadītais Maskavas "Spartak" savā laukumā cieta sagrāvi pret vienu no līgas spēcīgākajām vienībām Sanktpēterburgas SKA - 0:5 (0:2, 0:1, 0:2).

Viesu vārtsargs Aleksandrs Samonovs atvairīja visu 31 metienu.

"Jokerit" šosezon 49 spēlēs izcīnījusi 59 punktus, kas Rietumu grupā ļauj ieņemt piekto vietu, bet "Spartak" ar 52 punktiem 51 cīņā ir pirmie aiz "play-off" strīpas, ieņemot devīto pozīciju Rietumos.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 23 komandas - 11 Rietumu un 12 Austrumu konferencēs. Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 60 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.