Kalvītis norāda uz PČ finanšu un juridisko jautājumu; Staķis apliecina Rīgas iesaisti
Foto: LETA

Skatītāju klātbūtne 2021.gada pasaules čempionātā Rīgā būs atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī, pauda Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. Savukārt Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) pieļauj, ka Latvijas galvaspilsētai nāksies iesaistīties ar papildus finansējuma piešķiršanu sacensību rīkošanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja Covid-19 situācija Latvijā uzlabotos tik ļoti, ka skatītājiem būtu atļauts vērot spēles klātienē, IIHF kopā ar sacensību organizācijas komiteju būtu gatava trīs dienu laikā kopš Latvijas valdības akcepta noorganizēt biļešu tirdzniecību.

"Šo jautājumu varēs atbildēt tikai aprīļa vidū, kad varēs redzēt, kāda ir epidemioloģiskā situācija valstī. Tas patlaban nav dienaskārtības jautājums. Patlaban visi galvenie jautājumi ir, lai būtu bāzes un varētu sarīkot čempionātu. Par skatītājiem tiks lemts darba gaitā," komentēja Kalvītis.

Otrdien Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

Kā skaidroja Kalvītis, Latvijas pārstāvjiem pirmais uzdevums ir sakārtot visus juridiskos jautājumus, kas saistīti ar visa čempionāta rīkošanu, jo iepriekš līgums paredzēja tikai daļu no meistarsacīkšu organizēšanas. "Jāsaprot, kā tas viss tiks organizēts un finansēts. Pagaidām ar IIHF ir tikai mutiska vienošanās, taču nav līgumiskās bāzes. Ir jāslēdz jauna vienošanās, jo iepriekšējā zaudēs spēku," teica Kalvītis, kurš pagaidām nekomentēja jautājumu par to, cik lielu finansējuma daļu segs IIHF un Latvijas valsts.

Pasaules čempionāta spēles notiks "Arēnā Rīga" un ledus laukumā, kas tiks ierīkots Olimpiskajā sporta centrā. Iepriekš tika prognozēts, ka ledus laukuma ierīkošana prasīs četrus mēnešus, bet līdz meistarsacīkšu sākumam atlicis mazāk laika.

"Darbs notiks un vairāk vai mazāk ir zināms, kas to veiks. To visu var paspēt izdarīt," teica Kalvītis.

Tikmēr Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) uzsver, ka Latvijas galvaspilsēta pildīs savas saistības 2021.gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanā.

"Hokeja pasaule var rēķināties ar to, ka Rīga pildīs līgumā noslēgtās saistības. Par papildu finansēm vēl saruna nav bijusi, bet rēķināmies, ka Rīgai būs jāiesaistās," teica Rīgas mērs.

Latvija rīkos visu 2021.gada PČ hokejā, otrdien lēma IIHF.

IIHF Padome lēmumam rīkot turnīru vienā vietā par labu minēja Covid-19 pašreizējās problēmas, kā arī dažādus tehniskus iemeslus. Turpinoties nenoteiktībai starptautisko ceļojumu ierobežojumos, "Padome uzskata, ka visu komandu uzturēšanās Rīgā visā turnīra laikā un izvairīšanās no ceļojumiem starp divām sacensības uzņemošajām valstīm ir drošākais un izmaksu ziņā efektīvākais pasākuma rīkošanas veids".

Tiek ziņots, ka Pasaules čempionātā Rīgā galvenā spēļu norises vieta būs "Arēna Rīga", kurā notiks B grupas spēles, divas ceturtdaļfināla spēles, pusfināli un spēles par medaļām.

Otrā norises vieta būs Olimpiskais sporta centrs, kas tiks pārveidots par 6000 skatītājus ietilpinošu ledus halli. Tajā notiks A grupas un divas ceturtdaļfināla spēles.

"Daugavas" stadiona ledus halle kalpos kā treniņu arēna ar diviem ledus laukumiem. Halle šobrīd tiek būvēta, un to plānots pabeigt līdz marta beigām.

Visas 16 iesaistītās komandas tiks izmitinātas vienā viesnīcā.

Tiek atzīmēts, ka "Arēna Rīga" un Olimpiskais sporta centrs atrodas aptuveni 150 metru attālumā viens no otra, kas nepieciešamības gadījumā IIHF ļaus īstenot "burbuļa" koncepciju.

Savukārt, ja Covid-19 situācija Latvijā uzlabotos tik ļoti, ka skatītājiem būtu atļauts vērot spēles klātienē, IIHF kopā ar sacensību Organizācijas komiteju būtu gatava trīs dienu laikā kopš Latvijas valdības akcepta noorganizēt biļešu tirdzniecību.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

Tags

"Daugavas" stadions Aigars Kalvītis Arēna Rīga Hokejs IIHF Latvijas Hokeja federācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form